Skocz do zawartości
Forum

Myśli samobójcze, kłopoty ze snem przy problemach rodzinnych


Gość księżycowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość księżycowa

Mam 17 lat. Od miesiąca mam stany depresyjne, kłopoty ze snem (mimo że ciągle jestem zmęczona) do tego dochodzi lęk dotyczący mojej przyszłości. Sytuacja w domu mi nie pomaga , wieczne awantury. Mam dość ojca który jest uzależniony od komputera i odzywa się do mnie jedynie w celu zwracania mi uwagi. łykam jakieś tabletki na uspokojenie ale nie działają...zauważyłam że z nerwów drapie się i gryzę palce do krwi.(nie wiem czy można to zaliczyć do samookaleczania) mam też myśli samobójcze (na razie tego nie zrobię ze względu na rodzinę,mimo że się z nimi kłócę) ale boje się że coś się stanie , coś we mnie pęknie i zrobię to...Nie wiem czy powinnam udać się z tym wszystkim do psychologa szkolnego. Mam problem z otworzeniem się. Dodam jeszcze że niema mowy abym pogadała o tym wszystkim z mamą bo gdy tylko zaczynam temat zaczyna się awantura.

Odnośnik do komentarza

Myślę że powinnaś iść do psychologa chociażby z powodu myśli samobójczych.taki stan zawsze wymaga porady specjalisty.
Spróbuj zainteresować rodziców swoimi problemami, czasem trzeba nieżle "potrząsnąć " rodzicami żeby zajęli się swoim dzieckiem.Możesz też napisać maila do taty,może przeczyta...Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość hmmmmmmm

Możesz iść porozmawiać o tym z lekarzem, który może Ci dać skierowanie do psychologa. Szkoła to szkoła, ja bym raczej nie zwierzał się ze swoich problemów psychologowi w szkole. Tacy zazwyczaj są zdolni informować MOPSY SROPSY i inne instytucje, które pomagają osobom, które mają sporo problemów w rodzinie. Oczywiście nie wszyscy tacy są - z pewnością, ale psychologowie i pedagodzy w szkołach, do których chodziłem (gimnazjum i liceum) mieli zawsze jebla i wszędzie doszukiwali się patologii. Depresja - patologia w domu. Siniak - patologia w domu. Jak nie masz innego wyjścia to idź, ale do lekarza nie musisz mieć skierowania i masz zapenwioną poufność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...