Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem, migreny, brak chęci do życia a depresja


Gość kalinaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już u kresy sił wytrzymałości , a to co się dzieje ze mną mnie już po prostu przerosło.
Mam wiele problemów w życiu, brak własnego mieszkania, życie pod jednym dachem z ojcem psychopatą , który znęca się psychicznie nade mną od dziecka, matka alkoholiczka, brak perspektyw ,brak zdrowia oraz uszczerbek na zdrowiu i ciele przez błąd lekarski i źle wykonany zabieg. Było ze mną źle , wiele znosiłam ale po tym jak dobił mnie lekarz niszcząc mi zdrowie do reszty i w domu którym jest tyle problemów wszystko mnie już przerosło.

Czy te objawy świadczą o depresji i wymagają leczenia?
- kłopoty ze snem ,szybkie zasypianie i częste wybudzanie ze snu , od dłuższego czasu wstaję około 3 lub 4 rano.

- bardzo często silne migreny z wymiotami .

- brak chęci do życia , myśli samobójcze . Myśli ,że życie nie ma sensu ,że nie zasłużyłam na nic dobrego,że jestem zerem nikim. Tym bardziej ,że dookoła mnie moje koleżanki , znajomi mają takie szczęśliwe życie , własne mieszkania , dzieci . Szczeście tych ludzi wygląda tak samo , nawet nie mają zielonego pojęcia przez co ja przechodzę. Zresztą dawno też potraciłam z nimi kontakt ,bo przestałam być dla nich atrakcyjna, zostajac w miejscu i nie mając nic po za problemami.

- kłopoty z tyciem nawet wówczas kiedy jem mało to tyję , nie mogę tego powstrzymać.

- nie znoszę jak świeci słońce , wtedy jeszcze bardziej nasilają się moje objawy i już totalnie na nic nie ma sił tylko bym leżała i płakała całymi dniami.

- wiele razy już odważyłam sie pisac list pożegnalny ,ale nie mam odwagi się zabić , nawet to mi nie wychodzi do tego się nie nadaję .

- nienawidzę mojego domu ,matki ojca za to co mi zrobili i myślę ,że jak bym miała możliwość odejścia z tego domu to na zawsze zrywając z nimi wszystkie kontakty,czuję straszną nienawiść za to co mnie spotyka kazdego dnia , jak boje mnie jeszcze dobijają widząc jak cierpię jak jestem chora.

- Nie mam sił na nic, tygodniami nie wychodzę z domu nawet nie rozczesuje włosów.bo nie mam siły na podstawowe czynności. A jesli mi się zdarzy wyjść z domu to jestem tak bardzo zmęczona po powrocie ,że kilka dni musze dochodzić do siebie. Często jak wychodzę z domu to potem mam migrenę i wymiotuję. A zmęczenie jest tak silne ,że boli mnie każdy centymetr mojego ciała.

- nie mogę się skoncentrować , ciagle chce mi się spać ale nie mogę zasnąć w ciągu dnia mimo tego ,że sie pokładam. Te wszystkie myśli i to co sie dzieje co mi sie przytrafiło chce mi po prostu rozsadzić moją głowę , jak zaczynam myśleć to dosłownie dostaję zawrotów głowy od tych wszystkich złych rzeczy jakie mnie autentycznie spotykają . Nie moge dać sobie rady z tymi problemami i jeszcze ta powazna trauma spowodowana błedem lekarskim. Nie wiem co ma robić...

Bardzo czuje się zmęczona , nie wiem co sie dzieje ze mną oraz czy czy te objawy mogą świadczyć ,że mam ciężką depresję ? Gdzie mogę udać się po pomoc ...? Czuje ,że bardzo potrzebuję pomocy ale czy da sie pomóc komuś takiemu jak ja ???

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Oczywiście, że da się pomóc. Tak jak zasugerowała Przedmówczyni - zrób na początku podstawowe badania. Następnie porozmawiaj z psychologiem. Twoje objawy mogą świadczyć o depresji, nerwicy lub mieszanym zaburzeniu, jednak wiarygodna diagnoza przez internet nie jest możliwa.
Dobrze byłoby także poszukać pomocy na mitingach grupy DDA.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...