Skocz do zawartości
Forum

Powtarzanie zdań z filmu i sprawdzanie ich poprawności


Gość wilk_szary

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wilk_szary

Ja mam takie jedno denerwujące natręctwo.
To znaczy:
Zdarza mi się, że czasem po przeczytaniu czy oglądnięciu czegoś nagle przypominam sobie jakieś zdanie (czasem w środku nocy) i mimo, że to zdanie nie jest zbyt ważne i jestem niemal pewny, że tak brzmiało strasznie mnie ciśnie, żeby sprawdzić czy na pewno jest poprawne. Czasem sam brak pewności co do pytajnika mnie potrafi przycisnąć.
Jak już sprawcę, to zdarza mi się próbować czasem dane zdanie niemal zapamiętać i czytać go kilka razy.
Chciałbym się zapytać, czy coś takiego to już nerwica natręctw czy po prostu przesadny do bólu perfekcjonizm?
Chciałbym się zapytać czy ćwiczenia w koncentracji i zapamiętywaniu sprawią, że będę czuł większą pewność w takie sytuacji?
Jak można pokonać niepewność w takiej sytuacji i jednak zaufać sobie?
W takiej sytuacji powinienem walczyć z taką myślą, ignorować ją, a może spróbować się jej pozbyć rozmawiając o niej wewnątrz siebie?
A jak u was jest? Też się zdarza, że coś takiego przylgnie wam? Jak sobie z czymś takim radzicie?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to lekka nerwica natręctw, myślę, że to może się brać z prostej przyczyny: oglądasz coś lub czytasz, jesteś bardzo zaangażowany w to co widzisz, rozumujesz, przeżywasz to w jakiś sposób i wbrew pozorom te przeżycie jest tak intensywne dla Ciebie, że chodzi Ci po głowie i dlatego do Ciebie to wraca np. w różnych momentach w ciągu dnia, aż może powodować lekkie natręctwa. Ja tak czasem mam ze słowami, które dawno nie słyszałam, a brzmią jakoś śmiesznie. Nie umiem podac teraz przykładu ale załóżmy słowo bęc. I sobie myślę bęc będz bęć bendz itp. Tyle że mi to puszcza po połowie dnia hehe aż mi sie znudzi, ale czasem tak mam, przyznaję. Może i Ty masz podobnie. Nie skupiaj się na tym i nie ciągnij tych myśli to powoli zaczną gdzies tam odpływać. :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...