Skocz do zawartości
Forum

Sertralina a alkohol


Gość kaśka11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałabym się zapytać czy moge biorąc tabletki na nerwice pić alkohol??
Więc opiszę mój problem od 8 miesiecy leczę sie psychiatrycznie na nerwice lękowa , depresje. Biore setaloft 25mg (sertralina) czuję sie super czasami mam jakieś lęki ale staram się to pokonywać .Przez pierwsze pół roku nie piłam w ogole alkoholu pytałam sie mojego lekarza to powiedział ze 1 piwo , lampke wina powoli moge wypic ale wódki nie . Lampke wina wypiłam czulam sie dobrze nic mi nie dolegało ale więcej boję sie wypić bo nie wiem czy cos by mi sie stalo czy poprostu bym byla bardziej pijana .
Czy coś by sie stało gdybym wypila raz na jakis czas 2 -3 piwka albo z 3 lampki wina czy cos by mi sie stalo?? czy poprostu bym miala wiekszy gaz ?? prosze o odpowiedz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość anonim1993anonim

osobiście odradzam
ja biore Asertin 50 (również Sertralina)
przez pierwsze 6 dni psychiatra kazał mi brać tylko połowe tabletki czyli 25 mg

pod wpływem 25 mg sertraliny wypiłem 2,6 l dębowego mocnego

nazajutrz miałem straszne napady nerwicowe, myślałem że oszaleje

ale fakt faktem przesadziłem z ilością alkoholu, myślę ze po 1 czy 2 piwach nic Ci nie będzie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Badania kliniczne nie udowodniły interakcji małych dawek alkoholu z sertraliną. Jednak między innymi u młodzieży czy osób w podeszłym wieku może wystąpić nietypowa reakcja na połączenie alkoholu i leków z grupy SSRI.
Ja radziłabym Ci ostrożność i stosowanie się do zaleceń Twojego lekarza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Yvonne1

A u mnie Setaloft + alkohol dawały makabryczne objawy - jakbym wypiła 10 razy więcej. Przestrzegam, to jest reakcja indywidualna i nie wiadomo, jak dana osoba zareaguje. Ja wypiłam 1 drinka i wyglądałam jak nawalona na maksa, sąsiadka mnie odprowadzała, bo nie byłam w stanie iść prosto. Wstyd na całe osiedle.

Odnośnik do komentarza
Gość Jacek123

No właśnie ja sie zastanawiam czy jest sens wogóle to brać, lepiej sie dobrze napić, bo mam takie wrazenie że może podnosić, bo ja waże prawie 100 kg a 1 piwo i czuje nieźle w głowie, nie zataczam sie, ani nie plącze sie jezyk nawet po 2 ale czuje w głowie i uważam ze to za szybko jak na moją wagę, ja biore tabletke zotral 75 mg, zmniejsze dawke do 50 mg a potem zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Gość JANETKA342

Witam was ja zazywam pramolan i dzis wypilam jedno piwko i mi nic nie jest tylko ze biore go na noc a jak dzis po piwku to dopiero biore pramolan nastepnego dnia o stalej porze.CZY TAK WOGULE MOZNA ROBIC? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

pierwszy mój lek to był sertagen - nie jest on najsłabszy. Pilam w normalnych swoich ilościach, czyli momentami było to jedno piwo, i też zdarzało się 0,7l wódki w 2 os wypić. Normalnie się czułam, pijana jak zwykle, kac jak zwykle, nic "ponad" się nie działo. Przyznam, że przy pierwszym alko poinfo przyjaciela, że jestem na prochach i jeśli będę miała fazę to przepraszam. Przyznam też, że ciut liczyłam na fajerwerki he he ale nic nie było. Kolejny lek to spamilan i jeszcze coś na chwilę brałam. Totalnie nic się nie było. A miedzy czasie był Sylwester i wiele innych okazji to większego drinkowania. Luz!

Odnośnik do komentarza
Gość Yvonne1

przepraszam Cię, bum-bum-bęc, ale wszędzie piszą, żeby nie łączyć antydepresantów z alkoholem, zwłaszcza mocnym. Nie mów więc, że "luz", bo tylko dajesz przyzwolenie, a nie wiesz, jak to na kogo podziała.

Odnośnik do komentarza
Gość Jacek123

przede wszystkim opłaca sie pić alkohol a te głupie tabletki można sobie darować, a po za tym one są słabe, np. spamilan, mi lekarz mówił ze moge brać nawet 3 razy dziennie a ja biore po 1, nie przejmujcie sie napewno szybciej sie nie uzależnicie od alkoholu przez te głupie leki

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

Yvonne1 - nawet na ulotce ibupromu jest napisane, by nie mieszać z alko. I nigdy się nie zdarzyło nikomu gdzieś godz po połknięciu tabletki pójść na piwo?
Na ulotkach nie ma wyróżnienia: "słaby alkohol", "mocny alkohol".
To co napisałam oparłam na swoich doświadczeniach. Patrząc na powyższe posty to nikomu alko nie zaszkodziło i nie pojawiły się żadne dodatkowe skutki więc pomimo iż jest to mała grupa osób to chyba nie ma potrzeby zostawać abstynentem.

Jacek123 - alko nie jest lekiem na wszelkie zło i polemizowałabym nad: "opłaca się pić alko" :P
"a te głupie tabletki można sobie darować" - same tabsy cudów nie zdziałają. Potrzebna jest jeszcze praca nad sobą, a ta do najłatwiejszych nie należy. :)
Spamilan jest słabym lekiem (w porównaniu do sertagenu, który brałam). Zażywałam go 2 razy dziennie i nie odczuwałam w ogóle skutków porządanych (jedynie nieporządane), ale psych. uprzedzał mnie, że taka syt. może się zdażyć. Hmm... ciągle podkreślasz, że te tabsy są głupie, może masz je źle dobrane? Wiesz, ja chodziłam do psych przez ok półtora roku, ale z dużymi przerwami. W sumie to regularnie na kozetce byłam przez 8 mcy i 3 krotnie miałam leki zmieniane, bo coś bylo nie tak.

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia ,łączenie Asertinu(Sertalina) + alkochol nie powodowało niepożądanych skutków,jedynie na początku terapii gdy napiłem się parę piwek trochę działanie było wzmocnione ,ale tak poza tym to ok ,ale na każdego człowieka takie połączenie może inaczej działać ,więc nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza

kaśka!
Albo leki albo alkohol!!!
Chcesz miec problemy z zoladkiem, watroba, albo co gorsza zejsc w cierpieniach z tego swiata?
Skad wiesz jak zareaguje twoj organizm na wypicie np. Dwoch piw do chemii jaka sa leki?
Nie wiesz ze leki dostatecznie dociazaja organizm?
Jak chcesz pic, to odstaw prochy i poczekaj przynajmniej dwa tygodnie, a wtedy pij do woli az do sytuacji gdzie w radosci bedziesz zlana potem wymiotowala do muszli klozetowej:-)

Pozdrawiam i zycze rozsadku, zdrowie ma sie tylko jedno!!

Odnośnik do komentarza

alko i asertin powodowały u mnie to, ze szybciej sie upijałam. po konsultacji ze znajomym ratownikiem medycznym się, że moja wątroba po takiej mieszance obrywa strasznie po du*ie, więc odradzam stanowczo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...