Skocz do zawartości
Forum

Znęcanie psychiczne matki nad córką


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ryssia 42lata

Najbezpieczniej ,było by się odciać od rodziny,zacząć od nowa,bo dla mnie to nie jest matka ani ojczym....
proponuje udać sie w dniu 18lat do monaru-lub ośrodka dla ludzi przemocy również psychicznej wiem ,ze to brzmi bardzo żle ,ale tam dostaniesz opieke .ale musisz się liczyc że to tymczasowe....i co dalej?
wiec 2 wersja ,skończ szkołę,czy możesz z kimś innym zamieszkać?
znajdz prace ,zaraz po skończeniu szkoły,odejdz w domu i zaczni zyć własnym życiem.Opieka dofinansuje wynajem mieszkań,z czasem kogoś poznasz i nie bendziesz już sama....Ja w wieku 17 lat odeszłam z domu...i poradziłam sobie....

Odnośnik do komentarza

własnie ukończyłam 1 klase liceum. Jestem w szkole z internatem. Moja mama "za kare" chce mnie przeniesc do innej szkoły. Bez mojej zgody , czyli jak wiadomo ja sie nie chce przenosic.
Chce zapytać czy ona ma takie prawo? Na internecie nie znalazłam informacji na ten temat.
Gdzie moge sie zwrócic w razie pomocy ? Do Rzecznika Praw Dziecka, Ucznia?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2013 o 13:39, cebulkowa napisał:

 

Hej mam 13 lat ja mam tak samo gdy coś idzie nie po jej myśli to mnie bije albo mnie wyzywa a najgorsze jest to że bracia są tacy sami kiedyś mama tak się zdenerwowała że aż całe plecy mi krwawiły a przy ludziach to anioł i wszyscy uważają że ona jest święta.                                  

Co mam robić?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2021 o 20:32, Gość Pomocy napisał:

Hej mam 13 lat ja mam tak samo gdy coś idzie nie po jej myśli to mnie bije albo mnie wyzywa a najgorsze jest to że bracia są tacy sami kiedyś mama tak się zdenerwowała że aż całe plecy mi krwawiły a przy ludziach to anioł i wszyscy uważają że ona jest święta.                                  

Co mam robić?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

 

 

Musisz przełamać strach i wewnętrzny opór przed tym, że postawisz się matce. Nie mam oczywiście na myśli obrony wręcz, bo wszystko obróciłoby się przeciwko Tobie. Zacznij od tego, że gdy zacznie wpadać w furię, uprzedź ją, że jeśli Cię uderzy, to zgłosisz problem w szkole, albo zadzwonisz na niebieską linię, ewentualnie możesz pójść na policję, zgłosić przemoc domową i poprosić o skierowanie na obdukcję. Możesz także zgłosić problem w opiece społecznej. W dzisiejszych czasach nie lekceważy się przemocy wobec dzieci. Najpierw ją uprzedź i zapewnij, że to nie są groźby, bo nie pozwolisz dłużej na znęcanie się nad Tobą. Jeżeli matka mimo wszystko dopuści się przemocy, to koniecznie to zgłoś, najpierw w szkole. Walcz o siebie.

Jeśli nie zrobisz nic, to będzie Cię tak tłukła dopóki nie wyprowadzisz się z domu. Matka czuje się bezkarna, bo do tej pory uchodziło jej to na sucho. Zweryfikuj też swoje zachowanie, chociaż nie ma żadnego usprawiedliwienia na katowanie dzieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...