Skocz do zawartości
Forum

Jak rozponać demencję starczą?


Gość Słoodka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pewien problem. Mianowicie moja bacia popada w demencję starczą, przynajmniej tak mi się wydaje. bo pewności nie mam, poniewaz babcia zawsze miała zapędy egoistyczne i lubiła kiedy wokół niej się skakało. Wiem, że to może brzmieć dziwnie i jakobym była wyrodną wnuczką ale swoje przeszłam z nią. Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy to demencja starcza czy po prostu babcia udaje by zwrócić naszą uwagę na siebie?
Objawy jakie widzę u babci to:
1. Zaniki pamięci, nie pamięta kto był u niej i kiedy, czy już coś robiła czy nie.
2. Dezorientacja i zagubienie
Co mi daje powody do tego by podejrzewać udawanie to to, że jęsli powie się stanowczym głosem żeby babcia się uspokoiła czy przestała czegoś szukać to jeśli to ona przestaje ale tylko wtedy kiedy nie ma przy tym publiczności. Jeśli tylko ktoś dalej bedzie się patrzył czy starał sie jej pomóc to nie pomagają żadne argumenty nie trafiają. Ale jak jest sama np ze mną to takich akcji nie odstawia... No i jesteśmy w kropce bo nie wiem czy ona naprawde jest chora czy udaje....

Odnośnik do komentarza
Gość maleństwo1991

Ona może się też wstydzić tych zachowań. Może być chora, ale to nie musi być demencja. Starsi ludzie często dziwaczeją na starość. Myślę, że najlepiej byś zrobiła pytając psychiatry lub psychologa, bo specjalista będzie potrafił Ci udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...