Forum Psychologia

Urojenia ksobne

~Wirażka

~Wirażka

Mam wielki problem z moim tatą. Mam on 60 lat i do tej pory był okazem zdrowia o bardzo bystrym umyśle... A teraz szkoda mówić. Cały czas mówi że jest obserwowany, że mym przed nim jakieś tajemnice, że coś o nim wiemy ale nie chcemy powiedzieć co. Stał się podejrzliwy, ma takie napady podczas któ¶ych krzyczy, robi awantury itp W czasie takich napadów jest bardzo podbudzony, mówi o jakiś sprawach sprzed wielu wielu lat, obarczas nas o jakieś swoje problemy. Po takim napadzie wpada w dziwny stan, tak jakby był pusty, siedzi bez ruchu i patrzy się w okno, nic nie mówi. Potem jest lepiej aż znowu nastąpi napad.
Ostatnio przyłapałam go na przeszukiwaniu mojego komputera, jak zapytałam sie co robi powiedział że chce go uśmiercić, że on wie, że ja wiem.... pokazywał jakieś moje maila, które dostawałam z pracy, że niby to o nim.... no koszmar.
Do lekarza nie chce iść bo niby on tez jest w spisku. Czytałam na necie o tym to pasują mi albo urojenia ksobne alebo schizofrenia. Nie wiem co gorsze....

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mała__MI

~Mała__MI

może poszukaj psychiatry lub psychologa, który przyjeżdża do pacjenya?

~Piwosz

~Piwosz

Bez lekarza się nie obejdzie w tej sytuacji!
Będzie jednak bardzo ciężko ściągnąć lekarza do domu... Oni są zbyt leniwi w większości i zazwyczaj tłumaczą się tym, że pacjent powinien przyjść do nich z własnej woli!

psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Takie urojenia prześladowcze mogą świadczyć o zaburzeniach psychotycznych (między innymi schizofrenii) lub zmianach organicznych w mózgu. Konieczna więc będzie konsultacje neurologiczna i psychiatryczna.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 33 lata, Lublin