Skocz do zawartości
Forum

Jak podnieść niską samoocenę?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś miałam identycznie,nie tylko przez to,że nie byłam tak atrakcyjna jak rówieśniczki.
Zaczęłam mieć znajomych,mężczyźni zaczeli widzieć we mnie nie tylko dobrą kumpelę,ale także dziewczynę.
Zmieniłam siebie,ale to było bardzo trudne,zajęło mi dużo czasu i kosztowało wiele wyrzeczeń.Dziś nie żałuję wyboru i tej zmiany na lepsze-zmieniłam ubiór,cały wygląd,zeszczuplałam,zmieniłam też podejście do życia i do siebie.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
To wymaga przede wszystkim zmiany myślenia. W każdej sytuacji, nawet przy niepowodzeniach staraj się znaleźć pozytywne strony.
Zmień także język, którym się posługujesz. Unikaj tak zwanych "dużych kwantyfikatorów" (zawsze, nigdy, każdy, żaden, nic, wszystko itp). Na przykład zamiast mówić (myśleć o sobie) "nigdy mi się nie udaje..." mów "tym razem mi nie wyszło", albo zamiast "jestem głupia" mów "w tej sytuacji nie zachowałam się zbyt mądrze".
Powinnaś również zmienić zachowanie wobec samej siebie - po prostu traktuj siebie tak, jak traktujesz najbliższą i najukochańszą osobę.
Więcej ćwiczeń na podniesienie samooceny znajdziesz pod poniższym linkiem:
Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...