Skocz do zawartości
Forum

Czy to jest gwałt?


Gość przybitaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem obecnie w nieciekawym stanie... Miałam sen w nocy, że byłam w innym ciele, ale byłam wielokrotnie gwałcona. Obudziłam się bez sił, przerażona. Wracają do mnie wspomnienia, których chciałam sie za wszelką cenę pozbyć. Nie jestem w stanie określić, czy byłam zgwałcona w przeszłości. To było ciężkie doświadczenie, ale nie wiem czy mogę go tak nazwać...
Moje główne pytanie jest takie, czy istnieje jakaś poradnia gdzie mogłabym z kimś jeszcze dzisiaj porozmawiać? Chodzi mi o Warszawę.
Bardzo proszę o pomoc, jest mi strasznie ciężko.

Odnośnik do komentarza

Arabika
może to był zwykły koszmar senny, przerażający ale to tylko sen. Jeśli tak bardzo chcesz z kimś porozmawiać to możesz iść do poradni psychologicznej albo pisać tutaj.

byłby to tylko zwykłym koszmarem sennym, gdyby nie wywołał we mnie niechcianych wspomnień z pewnego zdarzenia... i używanie stwierdzenia idź do poradni jest mało pomocne- ja prosiłam o konkretne miejsca, gdzie mogliby mnie od razu przyjąć bez zapisów i czekania kilku dni...

Odnośnik do komentarza

eeeh..
Słuchaj jedyne co mi przyszło do głowy to izba przyjęć w Instytucie na Sobieskiego.Poproś panie z rejestracji o konsultację psychiatryalbo psychologa,wydaje mi się że nie powinni odesłać Ciebie z kwitkiem jeżeli powiesz ze sprawa dla Ciebie jest o tyle poważna że nie możesz z tym dłużej zwlekac.
a

dziękuję za informacje, ale kiedyś już byłam tam i odesłali mnie z kwitkiem...

Odnośnik do komentarza

jesli ten sen wzbudzil w tobie tak silne emocje i zle wspomnienia nie powinnas czekac a jak najszybciej z kims porozmawiac , prawdopodobnie masz za soba przezycia zepchniete gleboko do podswiadomosci a jesli tak to predzej czy pozniej dadza o sobie znac i moga niekorzystnie odbic sie na twoim calym zyciu , niestety nie moge podac ci namiarow na kogos kompetentnego z Warszawy bo jestem z innej czesci kraju , a teraz nawet przebywam za granica , jesli nie znalazlas nikogo do kogo masz zaufanie podaj mi nr telefonu stacjonarnego ,sprobujemy jakos rozwiazac ten problem , przytulam cie serdecznie Jola T

Odnośnik do komentarza

~kolaz
Proponuję nie oglądać horrorów. Znam takie przypadki. Lęki, załamanie psychiczne - depresja, problem z zasypianiem - w ciemności itd.

nie oglądam horrorów, dla mnie są bezsensowne- krew, flaki itd. thrillery to już wyższa półka, ale też nie oglądam ich za często. Ten sen był objawem spychanych, przeszłych wydarzeń do podświadomości- tak jak ktoś już pisał powyżej.

Odnośnik do komentarza

szumwiatru
jesli ten sen wzbudzil w tobie tak silne emocje i zle wspomnienia nie powinnas czekac a jak najszybciej z kims porozmawiac , prawdopodobnie masz za soba przezycia zepchniete gleboko do podswiadomosci a jesli tak to predzej czy pozniej dadza o sobie znac i moga niekorzystnie odbic sie na twoim calym zyciu

Dziękuję za odpowiedź Jolu,
masz rację, próbowałam wymazać z pamięci pewne wydarzenia, które co jakiś czas mnie nawiedzają. Na początku było najgorzej, nie dawały mi spokoju. Teraz jest to o wiele rzadziej, co nie znaczy jest łagodniejsze. Tamte zdarzenie, wydażyło się 3 lata temu, nigdy nie rozmawiałam z psychologiem, czy terapeutą o tym. Chyba bałam się, usłyszeć, że to moja wina- bo tak czuję. Uważałam, że nigdy tego sobie nie wybaczę, oraz przegadanie nic nie pomoże, co się wydarzyło, się nie odstanie...
Dziękuję także za chęć pomocy, natomiast rozmowa telefoniczna wydaje mi się przerażająca. Gdybyś nadal chciała ze mną porozmawiać, łatwiej byłoby mi komunikować się przez maila, gdzie mam czas odsapnąć i odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

eeeh..
Wiesz często nie jest to zła wola lekarza tylko pań z rejestracji, niestety....

masz rację, ale to jest niedopomyślenia jak można zignorować osobę w takim stanie. Byłam śmiertelnie przerażona, cała się trzęsłam i płakałam. Zasugerowali się tym, że jestem alkoholiczką i powiedzieli, że nie mają już dziennego odziału dla uzależnionych czy coś takiego i odprawili z kwitkiem... To jest straszne, że szufladkują osoby, zamiast dać porozmawiać z psychologiem czy psychiatrą i zajrzeć w głąb duszy...
Zjedziłam pół Warszawy w poszukiwaniu pomocy i ostatecznie dostałam skierowanie na odwyk, bo uważali że mam delirkę, że to jest moja reakcja na odstawienie alkoholu... Aż strach pomyśleć jak to się mogło skończyć.
Nic dziwnego, że jest taka duża ilość samobójstw, skoro nie można łatwo znaleźć miejsca, gdzie pomoga ludziom od ręki... Przecież osoba w takim stanie, nie jest w stanie racjonalnie myśleć, czy przeszukiwać Interenet, skoro ma ochotę zrobić sobię krzywdę...

Odnośnik do komentarza

witaj , jesli tylko masz czas i ochote to pisz ,podaje moj adres email ; geheimnis_zauberin@gmx.de
pisz smialo :) stracy z podswiadomosci wrecz nalezy przegadac :) inaczej wiecznie beda nas dreczyc , i pamietaj lew jest grozny ,ale oblaskawiony staje sie milym kotkiem :) co nie znaczy ze juz nie trzba byc ostroznym .....wszystko co nowe i nieznane budzi lek takze rozmowa z obca osoba , ale czesto lepiej i latwiej jest porozmawiac z kims obcym, a co do twoich obaw ze moglabys uslyszec ze sama sobie jestes winna ..... nie rozumiem , czy to ze bylas np. zalotna ,ze mialas krotka spodniczke , czy ze nawet bylas wstawiona upowaznia do gwaltu ???????????? nie nie i jeszcze raz nie
pomine milczeniem zachowanie pan w rejestracji .... czlowiek uzalezniony potrzebuje pomocy bardziej niz ktokolwiek inny , a uzaleznienia sa rozne i czesto nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jestesmy uzaleznieni .....tak ,tak kazdy z nas jest od czegos uzalezniony ,od telewizji , slodyczy , zakupow ,internetu a nawet od przyjaciela ,meza czy zony :):):) tylko tak ladnie nazywamy to inaczej:):):) a wszystko po to zeby przed samym soba ukryc prawdziwe oblicze zakupow , siedzenia w necie czy chociazby chorej "milosci " pozdrawiam cie serdecznie i pamietaj jestes silna i dasz rade ......bo kto jak nie TY :):):)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...