Skocz do zawartości
Forum

Traumatyczne przeżycia w wyniku alkoholizmu męża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 33 lata i od 10 lat jestem z mężem. Mąż nigdy nie stronił od alkoholu,ale ostatnie wydarzenia doprowadziły to tragedii. Stracił pracę i uciekł w alkohol,pił przez miesiąc codziennie. Nagle odstawił alkohol i doszło do zespołu absencyjnego,w wyniku czego dostał padaczki poalkoholowej. Sytuacja miała miejsce w aucie,gdy prowadził samochód.Ja byłam obok i na szczęście udało mi się zatrzymać auto. Skutkiem drgawek ma złamany kręgosłup-naszczęście rdzeń nie uszkodzony,będzie chodził,ale za pół roku. Teraz ja nie mogę sobie poradzić z tymi przezyciami,cały czas mam tą sytuację przed oczami i wyraz jego twarzy,nic mnie nie cieszy,jestem ciągle zmęczona,towarzyszy mi lęk bycia z nim sama w domu.Ten wstyd,że to sie stało od alkoholu.Masakra.Dodatkowo brak pieniędzy bo teraz nie pracuje i długo nie będzie. Nie wiem jak sobie pomóc.Proszę o jakieś rady

Odnośnik do komentarza

Karina przede wszystkim musisz wyzbyć się poczucia wstydu.Zobacz to już nie te czasy kiedy alkoholizm był tematem tabu.Nie wiem czy Twój mąż jest nałogowcem czy też nie,
ale może to jest dobry czas żeby poszukać jakieś terapii dla Niego..i przy okazji pomocy dla Siebie.
...Ty już wiesz że nigdy, przenigdy nie pozwolisz prowadzić po alkoholu i to jest najważniejsze... tak?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...