Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe zamartwianie się rodzicami i problemy z koncentracją


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już dorosła. Czy w domu była przemoc, nie pamiętam. Niewiele rzeczy pamiętam z dzieciństwa i młodości. Tylko przebłyski. Matka - choroba psychiczna, ojcec - alkohol. Starali się. Obecnie jestem dorosłam, mam rodzinę. Rodzice wymagają pomocy. Mama - chora, ojciec - alkoholik. Nie chce się leczyć na chorobę, która uniemożliwia mu chodzenie. Pieniądze wydają na alkohol i papierosy, pożyczają, ciągle im mało. Płacę opiekunce, ale wydaję na to wszystko, co zarobię. Utrzymuje mnie mąż.
Jestem załamana, ciągle czegoś zapominam, ciągle myślę, co u nich, wrzeszczę na ludzi. Nie mogę sobie poradzić z nienawiścią ludzi, którzy oskarżają mnie o brak zainteresowania rodzicami (sąsiedzi). Nie wiem, co robić... A u rodziców coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek2

Tez jestem DDA. I z biegiem czasu i lat wiem, że trzeba wziąść na wstrzymanie. Nie możesz ciagle się zadręczać co u nich. Jak jeszcze sami jakoś funkcjonują to nic nie zdziałasz, bo oni tego nie chcą. A gdybym ja miała się przejmować sąsiadami to pfff.. sąsiedzi zawsze bylo i bedą wścipscy i nie nigdy nie dowiedzą się jak to jest byc na Twoim miejscu. Nie reaguj na nich, każdy lekarz Ci powie, że to nie Twoja wina i powinnaś żyć własnym życiem!

Odnośnik do komentarza

Niemira ,gbyby sąsiedzi byli dobrymi ludzmi, zamiast krytyki,mogłabyś liczyć na pomoc z ich strony, tak więc ignoruj ich uwagi i tyle.
Poszukaj pomocy w Ośrodku Pomocy Społecznej, tam naprawdę mają spore możliwości.Możesz też poszukać pomocy w Centrum Pomocy Kryzysowej, Centrum Pomocy Rodzinie
( adresy znajdziesz w necie).
Musisz nareście zacząć żyć własnym, życiem, ludzka wytrzymałość też ma swoje granice ,a Ty nie jesteś ze stali. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...