Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie dziewczyny od telefonu komórkowego


Gość Wojtas23

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dziewczyna jest uzależniona od telefonu komórkowego. Musi mieć go zawsze przy sobie, nawet jak idzie do łazienki to go bierze ze soba. Jak go zapomni to jest wilkie larum żebym jej go przywiózł do pracy, albo sama się po niego wraca. Mówi że jak go nie ma to nie czuje się pewnie tak jakby jej czegoś brakowało. Nie mogę jej przekonać że nic jej nie będzie jak nie bedzie go mieć przy sobie. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Uzależnienie od telefonu, tak jak każde inne uzależnienie wymaga konsultacji z psychologiem i rozpoczęcia psychoterapii. Często osoba chora nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest uzależniona i własnie jej nerwy w chwili kiedy nie ma tego, na czym jej zależy udowadniają, że jednak jest. Powiedz jej, że to uzależnienie i zasugeruj rozmowę z psychologiem i odwyk od telefonu. Nie gwałtowny - stopniowy. Myślę, ze ten ma szanse przyniesc dobre efekty.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Może spróbujcie najpierw wspólnie i metodą małych kroków odzwyczajać ją od ciągłego posiadania telefonu w zasięgu ręki. Zabierz jej telefon na przykład na 10-15 minut i zajmijcie się czymś co odciągnie jej uwagę od niego. Potem wytłumacz jej, że mimo tego, że nie miała go przy sobie nic się nie stało. Stopniowo wydłużajcie czas.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja żona też jest uzależniona od komórki niestety sam jej ją kupiłem. Zainstalowała na niej FB, Vibera, mesengera, i bóg wie co jeszcze żeby czasem nie stracić kontaktu z koleżankami i żeby wiedzieć co dzieje się w życiu innych ludzi. Problem jest na tyle duży, że rodzina zaczęła zwracać na to uwagę. Zabieranie komórki do toalety to standard, pisanie wiadomości w samochodzie, do łazienki podczas kąpieli, malowania. Nie wiem jak powiedzieć jej, że stała się agresywna, wulgarena, nerwowa, bardziej zmęczona, że zaczęły ją denerwować dzieci bo bardzo boleśnie atakuje mnie przy każdej próbie powiedzenia jej, że widzę jakikolwiek problem.

Odnośnik do komentarza

Tez jestem uzależniona od tel i moja rodzina i znajomi również. Co śmieszne czasem budzę się bo ani mi sie serfowanie po fb i zaciskam rękę ak gdybym miala telefon a reka pusta i telefon jest obok glowy bo śpię z telefonem. Pierwsze 3h przed zaśnięciem i po przebudzeniu leze z telefonem i siedzę a fb. Czasem mam schizy i chce przesunąć palcem jakiś obrazek który jest na kartce. Ja osobiście uważam, ze lepiej nie przeszkadzać uzaleznieniowcom w tym co robią bo to doprowadza ich do szalu. Zabrać telefon możesz conajwyzej swemu dziecku. Ale lepiej chyba nic nie robic. Twoja dziewczyna czuje sie bezpiecznie z telefonem i pewnie. Jeżeli z winy telefonu nie zawala swoich obowiązków jak szkolą lub praca to po ci tym wgl się przejmować? Ja jestem uzależniona bo czuje ból w sercu bez telefonu czuje jakby chlopak mnie zranil. Ale mam tez zajęcia jak trening czy edukacja i Sama staram sie przy tych czynnościach nie rozpraszać telefonem.

Odnośnik do komentarza

Mialem dzisiaj swietny plan, wyskoczyc z rodzina na obchody dnia dziecka. Impreza plenerowa, ja, kobita + dwojka dzieci. Niewielki park przesloniety pagorkami. No na pierwszy rzut oka widac bylo mala estrade, reszta atrakcji 'ukryta' za naturalnymi oslonami. Co robi kobita? Google, zdjecia, w koncu poddala sie, bo brak informacji, wiec facebook i do kolezanki, zeby dopytac co i jak. Tym samym 1/3 pobytu w parku na imprezie ona z nosem w komorce. Przykro, cholernie przykro. Taka sama ma kolezanke - wpadla do mojej kobity, a ja wracajac z pracy natknalem sie na nia w naszym domu. Nie wiem czy chociaz przez chwile spojrzala na mnie, wyciagnela reke a druga tak jak ja widzialem idac w jej kierunku, tak caly czas cos pisala w telefonie.
Wiem, ze jesli nie bede chcial sie denerwowac takim zachowaniem, to niestety bede musial ograniczyc wspolne wyjscia, bede zabieral po prostu same dzieci. Smieszne tez jest, ze gdy ona siedzi z dziecmi i narzeka, ze nie ma czasu na nic, bo mloda placze, starsze rozrabia - to ma czas na uzalanie sie przez komunikator. Przykre to to wszystko, tym bardziej, ze dotyczy to ponad 30letniej baby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...