Skocz do zawartości
Forum

Lęk, strach, biegunka i mdłości u nastolatki


Gość samotnaaa121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 17 lat , chodzę do II klasy liceum. Od bardzo dawna mam dziwne dolegliwości , może zacznę od początku. W domu nigdy nie było łatwo , ojciec wychowywał mnie" twardą ręką" (wciąż tak jest) często krzyczał , bił , wyzywał że nic nie potrafię, nazywał mnie idiotką , debilką , cielęciem . Obecnie pracuje za granicą. Moja mama zawsze była opiekuńcza , starała się żeby niczego nam nie brakowało , ale z biegiem czasu zaczęła robić się taka jak tata. W szkole również nie było łatwo , na początku było wszystko ok , aż do momentu kiedy jedna z nauczycielek nie chciała wypuścić mnie w 1 klasie podstawówki do toalety , nie wytrzymałam i zsikałam się na lekcji ( jako kilkuletnie dziecko leczyłam się na choroby układu wydalniczego , leżałam kilka razy w szpitalu , od tego czasu mam problemy z oddawaniem moczu). Od tam tej pory dzieci zaczęły mnie unikać. W 4 klasie podstawówki jedna z nauczycielek uwzięła się na mnie. Zaczęłam unikać szkoły , pojawiły się problemy zdrowotne. Bardzo często rano ze stresu bolał mnie brzuch , miałam biegunkę , wymiotowałam, bolała mnie głowa i serce. Mama zaczęła myśleć że udaje. W 1 klasie gimnazjum zaczęłam odstawać od klasy , aż jeden z kolegów uwziął się na mnie i nastawił resztę. Zaczęli znęcać się nade mną nie tylko psychicznie ale także fizycznie. Nawet jeden z kolegów raz próbował mnie zgwałcić w szkolnej toalecie.Cały czas unikałam szkoły , miałam również próbę samobójczą. Dodam również , że zawsze bardzo dobrze się uczyłam , klasy kończyłam z wyróżnieniem. Teraz jestem w liceum i nie daje sobie rady od pierwsze klasy. Ciągły lęk , strach przed szkoła doprowadza mnie do szału. Codziennie rano mam biegunkę , wymiotuje, mam mdłości , boli mnie serce , głowa , często mam wysypki a nawet podwyższoną temperaturę . Boje się szkoły , każde niepowodzenie , zła ocena , czy przykre sytuacje doprowadzają mnie do stanu takiego , że aż wręcz czasami się nie kontroluje. Płacze, wpadam w histerie, rzucam przedmiotami. Dodam , że dokucza mi również brak apetytu, od jakiegoś czasu prawie w ogóle nie jem. Kiedy kładę się spać , długo nie mogę zasnąć ( mniej więcej leże 2 godziny dopiero później zasypiam) kiedy budzę się rano sama aż wręcz zmuszam się do wstania z łóżka. Najgorzej jest przed sprawdzianami , wtedy aż widzenie mi się pogarsza i w głowie mi się kręci. W dni wolne od szkoły długo myślę o moich problemach, zazwyczaj mogłabym przeleżeć cały dzień w łóżku i sama się zamęczać tym co mi nie wychodzi. Czuje że nie daje sobie rady, coraz bardziej się pogrążam. Nie chcę mi się żyć . w szkole opuszczam naprawdę dużo , bo czuje że to mnie przerasta . Jedna z nauczycielek uwzięła się na mnie , bo zauważyła , że dużo opuszczam , kilkakrotnie zwyzywała mnie przed klasą , że udaje , że niezłe uniki robiłam rok temu i nie chciało mi się chodzić do szkoły. Raz jak pisaliśmy kartkówkę i nic nie widziałam na tablicy, zwyzywała mnie od ślepców. Raz jak nie oddałam zad , bo mnie nie było to nie przyjęła następnym razem i powiedziała że dostaje 1 , zaczęła się śmiać ,że mogłam dać komuś żeby oddał za mnie po czym stwierdziła , że w klasie mnie nie lubią i i tak nikt by tego nie zrobił .Zdaje sobie sprawę z tego , że któregoś dnia po prostu nie wytrzymam i się zabije. Strasznie się wszystkim przejmuje , naprawdę się staram i uczę , moja średnia zeszłego roku to 4,2. Z tym ,że opuszczałam naprawdę dużo i miałam cholerne zaległości. Chodziłam praktycznie tylko wtedy kiedy musiałam. Wręcz sama się do tego zmuszałam. Najchętniej przespałabym całe życie , żeby nie myśleć o problemach. Dodam również , że moja samoocena jest bliska 0.Od jakiegoś czasu boje się ludzi a szczególnie szkoły. Boje się gdziekolwiek wyjść wydaje mi się , że ktoś za mną cały czas idzie , czasami aż słyszę szmery , odwracam się a tu nikogo nie ma. Powoli zaczynam tracić wiarę w sens życia. Czy to może być jakaś choroba psychiczna?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...