Skocz do zawartości
Forum

Jak postępować z osobą chorą na dystymię?


Jakpomóc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od wielu lat mieszkam z partnerem, który ma depresję. Ostatnio jego stan bardzo się pogorszył. Był przez 2 tygodnie pod opieką lekarzy, którzy stwierdzili u niego dystymię i osobowość zależną. Przyznam, że już maksymalnie chodzę koło niego na palcach. Bardzo go kocham, ale jestem już strasznie psychicznie zmęczona. Nie wiem już jak tak naprawdę powinnam postępować w stosunku do niego. Czasami czuję się jak słoń w składzie porcelany. Najmniejszy ruch powoduje lawinę. Coraz częściej płaczę w poduszkę i mam wrażenie że przestaję to wszystko ogarniać. Proszę o pomoc jak najlepiej postępować z taką osobą, aby też zachować jeszcze dla siebie jakieś poczucie czegokolwiek. Mamy jeszcze dziecko, które kocha nas oboje, a ja muszę jakoś utrzymać tą naszą rodzinkę w całości. Wiem że piszę trochę chaotycznie, ale na tą chwilę lepiej się nie da.

Odnośnik do komentarza

Musisz iść do psychologa i z nim pogadać, dowiedzieć isę co robic i jak by choroba partnera isę nie pogłębiała. Ale popytaj też o siebie, oto jak sobie radzić. Tobie też by się przydała pomoc specjalisty. dodatkowo może dobrze by było jakbyś np raz w tygodniu zostawiła wszystko i poszła np do kosmetyczki, na spacer, do koleżanki na kawę. Tak byś odpoczeła na chwilę od tego kieratu

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Halszka - przede wszystkim Ty sama musisz poszukać pomocy. Tylko odzyskując siły będziesz w stanie pomóc partnerowi i zadbać o całą Waszą rodzinę.
Nie napisałaś czy Twój partner uczęszcza na psychoterapię, ale jeśli tak, myślę że mogłabyś pójść na sesję razem z nim.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...