Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc osobie z nerwicą?


Gość kruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim partnerem. Otóż podejrzewam, .że cierpi na nerwicę ( tzn, jestem pewna, wiem, że swego czasu leczył się, ale przestał jeszcze zanim sie poznaliśmy). W gorszych memoentach, w czasie kłótni, ma 'nawroty' jeśli tak moge to nazwać, tj bóle głowy, mdłości, brak apetytu, problemy ze snem. Do tego, nie wiem czy jest to związane z nerwicą, czy z jego ciężkim charakterem. Nie da sie z nim rozmawiać, obojętnie czy jestem to ja (kobieta która kocha), czy rodzeństwo. Wszystko odbiera jako atak, osąd, w jego mniemaniu jest 'zerem' w oczach wszystkich wkoło. Ciężko jest cokolwiek zdziałać, nie idzie sie z nim dogadać. Jest wspaniałym człowiekiem, ale porobiły mu sie jakieś 'blokady', nic do niego nie dociera. Nie ukrywam, sytuacja zaczyna mnie przerastać, do teo stopnia, że zakończyłam nasz związek. Jednakże nadal, jest mi bardzo bliski, chciałabym mu pomóc, i myslę, że jako przyjaciel więcej zdziałam niż partnerka. Tylko jak? jak rozmawiać? Staram namówić się go na terapię, ale nie bjest chętny, a przeciez nie ma sensu ciągnąć go na siłę, musi sam chcieć..... Bardzo prosze o radę.....

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie jestem pewna czy to nerwica - może tak, może nie, za mało szczegółów aby stwierdzić jednoznacznie, może być po prostu nerwowy, wybuchowy, wrażliwy i łatwo przejmujący się czymś, stąd problemy ze snem. Ja też jak się czymś martwię czy stresuję, to nie mogę spać, to normalne, wiele osób tak ma. Ale zakładając, że faktycznie widzisz u niego objawy które mogłyby wskazywać na nerwicę, najlepiej jakby on sam miał świadomość, że faktycznie jest problem i próbował temu zaradzic. Może niech pije melise albo łyka w tabletkach i wypróbuje tehcnikin relaksacyjne. Rozmiawiajcie czesto nie prowokujcie klotni tylko starajcie sie ustalac kompromisy ustalcie jakies haslo ktore bedzie wskazywalo ze sytuacja sie zaostrza i trzeba zmienic taktyke rozmowy.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Dobrze byłoby, żebyś najpierw dowiedziała się z jakich powodów przerwał leczenie. Wtedy łatwiej byłoby Ci dobrać argumenty, które mogłyby go skłonić do kontynuowania terapii.
Tak jak napisano powyżej wskazane są także ćwiczenia relaksacyjne oraz aktywność fizyczna, gdyż obniżają one napięcie nerwowe.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...