Skocz do zawartości
Forum

Ból w klatce piersiowej, wysokie ciśnienie i puls a nerwica


Gość ki...97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat. Od roku mam nerwicę. Pewnego dnia pojechałam na pogotowie, gdyż ledwo mogłam nabrać powietrze do płuc. Stwierdzono nerwicę i możliwą arytmię. Było to zimą 2011 roku. Lekarze powiedzieli że za pół roku powinnam umówić się na wizytę u kardiologa. Moi rodzice jednak to znieważyli. Nie poszłam na wizytę ponieważ rodzice stwierdzili, że nie jest potrzebna. Od pewnego czasu ból w klatce piersiowej występuje coraz częściej, moje ciśnienie zwiększyło się na ok. 150/ 90, a puls niekiedy osiąga do 140 uderzeń na minutę. W takim przypadku odczuwam zawroty głowy, okropny ból w klatce piersiowej i nie mogę oddychać. Ból mija po ok. 2 godzinach. Teraz ból odczuwalny jest nawet po minimalnym wysiłku. Wciąż jestem śpiąca, zmęczona i osłabiona. Czy to jest nerwica czy przyczyna innej choroby?

Odnośnik do komentarza

Te objawy, które opisujesz mogą wynikac z nerwicy, jeśli lekarze wcześniej takową u Ciebie stwierdzili. Możesz udac się do przychodni do lekarza rodzinnego i zrobić badanie EKG i upielęgniarek niech lekarz rodzinny rzuci okiem na wynik czy kierować Cię do kardiologa czy nie. Myslę, że nie masz powodów do obaw, bo gdyby było coś nie tak, od razu wtedy skierowaliby Cię do kardiologa, a tak dali czas na wizytę kontrolną. W okresie dojrzewania może pojawić się arytmia, która z wiekiem przechodzi, dlatego nie musisz się tym az tak martwić. Zrób badanie EKG w przychodni i niech lekarz rodzinny zadecyduje co dalej czy to coś poważnego i musisz iść do kardiologa, czy nie. Natomiast jeśli chodzi o samą nerwicę - dobrze by było łagodzić nadpobudliwość, czyli np. wyciszać się, spać odpowiednią ilość godzin, mniej stresu, więcej spokoju, relaksu i dystansu do tego, co może wywoływac nerwy.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...