Skocz do zawartości
Forum

Jak znaleźć pracę i poradzić sobie w życiu?


Gość barman128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam 24 lata, mieszkam z mamą , mój ojciec jest za granicą i nic nie pomaga finansowo. Od roku nie potrafie znalezć pracy,wysyłam CV i nic. Nawet szukam pracy za granicą przez agencje pracy w Polsce. Najczęsciej to siedze na internecie i nie wiem co ze soba zrobic. Rodzina i kumple całkowicie się ode mnie odwrócili. Gdy proszę ojca o jakakolwiek pomoc to ma to w d***. Zostawił mnie jak bylem mały. Wychowałem sie bez ojca i teraz nie umiem sobie poradzic w dorosłym życiu.

Odnośnik do komentarza

Jestem w podobnej sytuacji, co Ty. Od ponad roku szukam pracy i nic. Albo trafiam na pracodawców, którzy oczekują 100% zaangażowania za trzycyfrowe wynagrodzenie, albo na oszustów i bajkopisarzy. A najśmieszniejsze jest to, że moi rówieśnicy potrafią znaleźć dobrą pracę, więc albo źle szukam albo przyciągam takich pracodawców. ;) A nie oczekuje wiele.
U mnie rynek pracy jest ubogi, zależy jak jest u Ciebie. W jak dużym mieście mieszkasz? Czy masz dobrych sąsiadów, znajomych z ulicy itd (takich którzy Cię znają, a Ty ich) Może zapytaj ich o pracę, czy czegoś nie słyszeli, czy kogoś nie znają. Chodź i pytaj, pytaj i pytaj i tak nie masz nic do stracenia, a może w końcu coś zyskasz.
Ojca nie proś. Szkoda sił, skoro to taki kretyn. On ma Cię w dupie, to Ty jego też tam schowaj.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Czy szukasz jakiejś określonej pracy- jesli tak, to czy masz do niej odpowiednie wykształcenie?
Czy potrafisz zrobić poprawne cv, napisać list motywacyjny?
Czy nie masz za dużych wymagań na początek?
Czy FAKTYCZNIE CHCESZ znaleźć pracę i pójść do niej, czy jednak jest coś co Cię przed tym hamuje?
Opdowiedz na te pytania, pomyslimy dalej.

Odnośnik do komentarza

ps. Jeszcze napisałes takie zdanie "Najczęściej to siedzę w internecie i nie wiem co ze sobą zrobić"
Tak to jest, że to co w tej chwili wydaje nam się tyrudne, zamiatamy pod dywan. Wyobraź sobie, że znajdujesz pracę, już jestes pracownikiem, okazuje się jednak, że musisz (czego Ci nie życzę) zapisac się na jakiś zabieg, probmemy ze zdrowiem. Czy nie byłoby to wtedy dla Ciebie równie trudne jak poprzednio znalezienie pracy? Wtedy zakopałbys się w pracy, którą bys już miał, ale nie szukałbyś znow lekarza....i problem ten sam....
Siedzenie przy necie może ykończyć największego twardziela. Zeby życie cieszyło i mieć siłę, trzeba zachować równowagę- czyli praca, odpoczynek, rozrywka itp. Nie tylko sam internet, albo samo płakanie. Zrób tak- 3 h dzinnie w necie na szukanie pracy. Zaplanuj sobie od której do której. Później oderwij się, porób to co lubisz. Jeśli nawet w danej chwili nie ma opferty pracy która byś sobie wyamrzył, pójdź do innej, która jako tako Ci lezy, a w międzyczasie nie zaprzestawaj szukania tej wymarzonej. Musisz się jak najszybciej oderwać od tego! ja swoich pierwszych prac szukałam na portalu gumtree, zawsze coś znalazłam. zarejestruj sie też w urządzie pracy, jesli już się nie uczysz, to przydzielą Ci jakiś staż. Poszukaj w interencie, na fb, moze znajde i podeślę Ci linka to stron, gdzie oferują jakies dodatkowe szkolenia czy warsztaty róznych umiejetności czy rozwoju osobistego. Pomyśl...każda godzina spędzona bezproduktywnie w necie to mniej energii na szukanie pracy:(

Odnośnik do komentarza

Nie szukaj pracy za granica przez agencje tylko bezposrednio na forach Polakow za granica. Tam jesli szukaja to mowia po polsku, mowia co masz zrobic, czyli jakie dokumenty ci sa potrzebne itp. Szukajac bezposrednio masz szanse ze nie trafisz na oszustow. Podam ci namiary w Irlandii gazeta.ie, na fb sa rozne grupy np Polacy w Irlandii.

Odnośnik do komentarza

Co do pójścia do agencji pracy - zdecydowanie się zgadzam. Jeśli komuś zależy na zatrudnieniu, to powinien korzystać z możliwości. Fakty są takie, że teraz dla każdego coś się znajdzie, a możliwości pracy z dnia na dzień są coraz lepsze. Korzystajcie z tego.

Odnośnik do komentarza

Ja pracowałam 1,5 roku w Warszawie w biurze, jednak było to dla mnie bardzo męczące, po pracy myślałam, że nie wytrzymam z bólu kręgosłupa.. Wyjechałam do Holandii i pakuje przyprawy, praca lekka, trochę prostych czynności, nie siedzi się cały czas przed komputerem do tego darmowe zakwaterowanie, polecam agencję Cervo. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze można na poczatek poszukać jakiekolwiek pracy, w miedzyczasie pójść do szkoły (płatnej lub niepłatnej) aby podnieść swoje kwalifikacje. Można także pomyśleć o kursach np. językowych. Języki obce zawsze są dobrze widziane. W międzyczasie można zmieniac pracę na lepszą, składac cv do różnych miejsc takich w których chcemy pracować, kształcimy się, przekwalifikujemy na taki kierunek w jakim chcemy pracować. Można szukać pracy takiej aby pasowała nam przyszłościowo czyli aby już od poczatku podczas kształcenia, robienia kursów czy studiów można było zacząć pracować tematycznie w zawodzie w jakim się kształcimy, chcemy się przekwalifikować. Można też pracować na zupełnie innym stanowisku jak do tej pory, ale znaleźć pracę lepiej płatną, i dogadać się z pracodawcą co do dni pracy tak aby się móc kształcić. Wyjeżdżając zagranicę można zarobić pieniądze i mieć już po powrocie coś odłożone. Jeżeli komuś bardziej opłaca się pracować zagranicą i ma doświadczenie to taka opcja jest lepsza. Nigdzie nie ma lekko. Ale to kwestia czego potrzebujemy indywidualnie dla siebie na teraz i na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Ada535 napisał:

Ja pracowałam 1,5 roku w Warszawie w biurze, jednak było to dla mnie bardzo męczące, po pracy myślałam, że nie wytrzymam z bólu kręgosłupa.. Wyjechałam do Holandii i pakuje przyprawy, praca lekka, trochę prostych czynności, nie siedzi się cały czas przed komputerem do tego darmowe zakwaterowanie, polecam agencję Cervo. 

A stojac 8-10 czy nawet 12 godzin to kregoslup cie nie boli? 

Odnośnik do komentarza
Gość Michalina
W dniu 25.09.2012 o 14:25, psycholog Katarzyna Garbacz napisał:

Witam serdecznie,
Może warto byłoby zastanowić się nad zdobyciem nowych umiejętności i kwalifikacji. Urzędy pracy oraz instytucje korzystające z funduszy europejskich oferują wiele ciekawych (oraz darmowych) szkoleń.
Pozdrawiam

Polecam szukać pracy na www.lionjobs.link Pracodawcy podają widełki płacowe więc wysyłasz CV tylko do firm, które faktycznie szukają pracownika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie ma pracy w okolicy to można próbować zatrudnienia za granicą. Jeśli mogę doradzić to polecam ofertę tej agencji https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ , oni naprawdę aktywnie pomagają znaleźć pracę w opiece nad osobami starszymi na terenie Niemiec. Organizują sprawny, komfortowy transport na wskazane miejsce. Dopełniają również wszystkie najważniejsze formalności, m.in. związane z ubezpieczeniem zdrowotnym. Weryfikują ogłoszenia aby mieć pewność, że miejsce pracy jest bezpieczne a zleceniodawca na pewno wywiąże się ze swoich obowiązków. 

Odnośnik do komentarza

Po prostu trzeba szukac. I coś się znajdzie. Aczkolwiek w dobie obecnego kryzysu nie jest tak łatwo jak kiedyś.

Od siebie polecam zastanowić się nad pracą jako dostawca jedzenia:

https://avalon-logistics.pl/kurier-glovo.html - kilka informacji jak aplikować do Glovo. Może byc to praca na pełen etat, może byc to praca dodatkowa.

Nie musicie zakładać działalnośći gospodarczej, wszystkie informacje znajdziecie na stronie. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie ukończyłaś 26 lat twoje mininalne wynagrodzenie na umowie o zlecenie to 18.30 NETTO .

Jeżeli jednak chodzi o umowe o prace najnizsza krajowa dla osób do 26 roku zycia uczących się jest to 2199 zł. Inaczej mówiąc, zarobki są zwolnione z podatku chyba ze przekroczysz jakoś 85 tyś rocznie

Od siebie polecam poszukać wartościowych kursów, których ukończenie pozwoli na znalezienie wartościowej pracy:

https://szkolenia-css.pl/regulaminy-procedury/

Na przykłąd z regulaminu pracy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...