Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od hazardu czy choroba psychiczna?


Gość laudersa

Rekomendowane odpowiedzi

Uzależnienie od gier hazardowych jest najsilniejszym uzależnieniem behawioralnym tzn.nie od substancji psychoaktywnej.Po leczeniu,też jako jedyne wymaga całkowitej abstynencji czyli nie grania do końca życia.Przypadki wyleczenia z gier hazardowych,z racji myśleniu o wygranej jako remedium na oddanie długów,jest bardzo trudne.
Uzależnienie,tak jak inne uzależnienia można krótko zdefiniować,że uzależniony cały swój wysiłek życiowy kieruje na przedmiot uzależnienia ,pomimo szkód jakich doznaje on i jego otoczenie.
Leczy się identycznie jak uzależnienie od alkoholu.

Odnośnik do komentarza

Każde uzależnienie wymaga terapii. Hazard wpłynął na moje zdrowie psychiczne, fizyczne, kondycję finansową i związki z ludźmi. Traciłam wszystko na własne życzenie, tak trudno było przestać. Ostatecznie dzięki pomocy, jaką otrzymałam w ośrodku Nowe Życie w Wapnicy, udało mi się. Jednak tego czasu nigdy nie zapomnę. Będę go wspominać ku przestrodze innych.

Odnośnik do komentarza
Gość marie3423

Hazard to straszne uzależnienie, przeszłam do z moim mężem, ciesze się że wytrwałam chociaż było ciężko. Niestety pomoc psychologa okazała się konieczna, więc zabrałam go tutaj u nas w Poznaniu do Ośrodka Rozwoju Osobistego Przystań.. przebrnęliśmy razem przez to i jest lepiej, o wiele lepiej.. ale wciąż się boję, że wróci do tego nałogu, pilnuje go cały czas ale wiecie jak jest ;/

Odnośnik do komentarza

Moja mama miała okropny problem z grami na pieniądze, zabawne jest to, że zaczęła od gierek w internecie. 35 - letnia kobieta zabijająca w internecie potwory po nocach. W pewnym momencie jednak grała już non stop i ładowała pieniądze w te gierki. Nie dało się jej powstrzymać. Potem poszła w kasyna internetowe. Mnie interesował mocno temat uzależnień od gier w ogóle, bo moja mama i młodszy brat, który z nią mieszka... no cóż..., delikatnie przeginają z tematem. Kiedy przyjeżdżam ich odwiedzić, młody śpi do 15, bo mama pozwalała mu grać w gry do 3 rano i mówią o tym, jakby to było zupełnie normalne. Znalazłam ten artykuł o uzależnieniu o grach https://www.psychologgia-plus.pl/-uzaleznienie-od-gier---dlaczego-uciekamy-w-wirtualna-rzeczywistosc-.html. Moja koleżanka twierdzi, że mają tam świetnych terapeutów i chcę zasugerować mamie terapię właśnie w Psychologgi. Poza dobrymi terapeutami istotne są chyba też takie rzeczy jak dobry dojazd do ośrodka, a to jest na szczęście na Śródmieściu, więc samo centrum Warszawy blisko szkoły młodego i nie tak daleko od pracy mamy. Poza tym dziewczyna sama korzystała z ich usług i jest zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Gość zosiaaa90899

Uzależnienie od hazardu jest porównywane do uzależnienia od alkoholu i narkotyków, ponieważ jest ono tak samo silne, dlatego zerknijcie sobie na stronę http://uzaleznienieodhazardu.pl/czy-jestem-uzalezniony-test/pov/ Jeśli widzicie jakieś niepokojące objawy u swoich bliskich, znajomych lub u samych siebie. Ważne, aby zrozumieć ten problem.

Odnośnik do komentarza
Gość Studentka

Witam serdecznie. Jestem studentką 5 roku psychologii. Prowadzę anonimowe badania, które są kierowane do osób uzależnionych od hazardu. Bardzo uprzejmie proszę osoby chętne o  wypełnienie anonimowego kwestionariusza. Z góry dziękuję za pomoc :) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfeSqBLNujqOk4l2n9mH1sptH0Vy9sdhjsKLMmQ2fC-kRUig/viewform 

Odnośnik do komentarza

Nie można negować, że hazard przynosi uciechę i różne emocje. Dla wielu osób stało się to istotną częścią ich stylu życia. Niektórzy z nich szukają nowego sposobu na zabawę i eksperymentowanie ze swoim szczęściem. Inni chcą zarobić trochę pieniędzy, robiąc zakłady i otrzymując nagrody. Niektórzy bardziej wprawni gracze łączą te cechy i czynią hazard swoim hobby.
Jednak, jak każda inna ekscytująca rozrywka, hazard może uzależniać. A kiedy już uzależnienie jest uznane, należy niezwłocznie podjąć działania, aby nie dopuścić do tego, by zniszczyło twoje życie. Zbadałem ten temat i chciałbym podzielić się z Tobą kilkoma faktami. Więcej informacji zebrałem w moim artykule https://nowekasyna.com/help-centers

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...