Skocz do zawartości
Forum

Duszności, kołatanie serca i uczucie omdlenia


Gość magda34

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam od dluszego czasu zle samopoczucie sa to obiawy kolatanie serca drzenie niepokuj leki dusznosci ciezko mi sie oddcha uczucie jak bym miala zemdlec mdlosci potliwosc nie wiem co mam robic dalej nie daje rady juz sobie boje sie ze umre nie wychode z domu bo boje sie prosze o pomoc magda

Odnośnik do komentarza

Co do objawów to jak najbardziej wydaje mi się że to są ataki paniki. Sama je kiedyś miałam, były straszne- najgorsze to uczucie jakbym się dusiła i zemdlała..

A niedawno okazało się że to nerwica lękowa , więc jest prawdopodobieństwo że też ją możesz mieć.

Oczywiście najpierw należy zrobić badania u internisty a jeśli nic nie wykryje to powinnaś udać się do lekarza psychiatrii.

Odnośnik do komentarza

Te objawy, które opisujesz mogą wskazywać na podłoże psychogenne, możliwe, że są to objawy nerwicowe. Dobrze by było gdybyś zastanowiła się co może być źródłem tych objawów. Czy coś się wydarzyło, coś przeżyłaś, o czymś myślisz, coś Cię stresuje, czegoś sie obawiasz itp. Wiedząc co powoduje ten niepokój, latwiej nad tym zapanować. Musisz spróbować załagodzić te źrodło, może porozmawiać na ten temat z przyjaciółką itp. Czasem takie wygadanie się naprawde może pomóc. Dodatkowo, proponuję Ci pić melisę 2 razy dziennie i zażywać magnez. Te suplementy łagodzą objawy stresu i wspomagają nas w chwilach stresu i napięcia nerwowego.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Objawy przez Ciebie opisane mogą mieć przyczyny zarówno somatyczne jak i psychogenne. Dlatego w pierwszej kolejności wykonaj komplet badań.
Jeśli one nic nie wykażą skorzystaj z konsultacji psychologa lub psychiatry, gdyż często duszności, kołatanie serca, potliwość, drżenie ciała oraz lęk są symptomami zaburzeń nerwicowych.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...