Skocz do zawartości
Forum

Związek z chłopakiem a anoreksja


Gość kama1324

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kama1324

witam!
mam 18 lat i 6 lat temu zachorowalam na anoreksję. 2 lata temu trafilam do szpitala mi trochę pomógł. ale tylko trochę. teraz moja waga jest już prawie w dolnej granicy normy, ale mimo to psychicznie nie jestem jeszcze zdrowa.
nadal mam moje stare przyzwyczajenia. sciśle pilnuję diety, jem o stałych porach, mam listę produktow, nie umiem też jeść w czyimś towarzystwie, nie mogę znie,ść tego kiedy jem a ktoś się na mnie patrzy, po posiłku muszę zrobic moją serie cwiczeń.

w szkole poznałam fajnego chłopaka, niedawno byliśmy razem na imprezie i tam się lepiej poznalismy. on chyba myśli o mnie poważnie i moze cos z tego wyjdzie ;) mi też na nim zależy. jest bardzo przystojny, miły i niezwykle romantyczny ;)
jednak ja boję się że kiedy mu powiem o swo
jej chorobie to on uzna mnie za jakąś wariatkę. on chyba myśli, że ja jestem taka szczupła znatury, nie wie ile muszę wkladać w to wysiłku. nie wiem jak mam się zachować, kiedy zaprosi mnie do jakiejs knajpy. przecież nie będę mogła sie ciągle wymigiwać, kiedyś w końcu to zauwazy. ponadto boję się, ze moje trochę dziwaczne przyzwyczjenia mogą być przeszkodą dla naszego związku...
co mam robić?

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem powinnas uczeszczac do psychologa aby walczyc z choroba i oczywiscie z nia wygrac a z nim jak juz bedziesz blisko bedziecie rozmawiac itp to mu po prostu powiedz jaki masz problem ze dopiero jestes w trakcie leczenia ze z czasem bedzie lepiej ale zeby byl wyrozumialy

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza
Gość kornelia.

Moim zdaniem nie ma co opowiadać o swojej chorobie dopiero co poznanemu chłopakowi. Powinnaś to zrobić kiedy nabierzesz do niego zaufania. Kiedy zacznie mu na Tobie zależeć też całkiem inaczej może odebrać taką informacje, będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej i zrozumieć tą chorobę, a dopiero co poznany chłopak mógłby się przestraszyć i odejść. Zresztą myślę, że jak facet jest inteligentny i zacznie zależeć mu na Tobie to będzie chciał spróbować z Tobą być pomimo choroby. Najwyżej jak coś się będzie nie układać to wtedy dopiero się rozstaniecie.

Odnośnik do komentarza

ja też myślę, że nie ma co od razu opowiadać, otwierać się. Sama go bliżej poznaj, poznaj jego stosunek, zdanie co do różnych spraw. Z czasem myślę że jak sobie zaufacie to bnie będziesz się nawet musiała głupio czuć, mówiąc mu to, bo będziesz wiedziała że Cię nie wyśmieje, ani nic. To jest zbyt poważne, żebyś od razu mu się wylewała. Przyjdzie czas:) A jeśli chodzi o knajpę czy coś, to po prostu możesz mu powiedzieć że nie chcesz, masz swoje powody ale są powazne i wolałabyś zachować dla siebie, że kiedyś powiesz ale jeszcze nie czas. Każdy ma takie rzeczy, i myślę że jak jest mądry, to to zrozumie i zaczeka.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli nie czujesz się w pełni zdrowa powinnaś być nadal pod opieką psychologa i uczęszczać na terapię.
Co do chłopaka - jeśli poczujesz, że jest godny zaufania i będziesz gotowa to powinnaś opowiedzieć mu o swojej chorobie. Dzięki temu uzyskasz wsparcie i łatwiej będzie Ci walczyć z chorobą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...