Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie transseksualizmu u kobiety


Gość pav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój problem dotyczy dokładnie tego samego, co zamieszczone w temacie. Na wstępie chciałabym powiedzieć, że jestem osiemnastoletnią dziewczyną. Od pewnego czasu, jakoś od około roku zastanawiam się co jest ze mną nie tak. Na początku myślałam, że jestem biseksualna, bo byłam i z chłopcami i z dziewczynami, jednakże nigdy nie odczuwałam przyjemności ze związku. Zbagatelizowałam problem, uznając, że jestem jeszcze niedojrzała albo stres w szkole tak na mnie wpływa. Niedawno w internecie natknęłam się na transseksualizm. Przeczytałam dokładnie artykuł i pomyślałam "a co, jeśli to mnie dotyczy?". Przyznaję, od zawsze preferowałam zabawę z chłopcami w wyścigi samochodowe, grać w piłkę nożną czy inne chłopięce zabawy. Oprócz tego, odkąd pamiętam chciałam być chłopcem. Zwykle tłumaczyłam to sobie, że mają łatwiej, mniej problemów. Jednak kiedy się zastanawiam, to ja ciągle myślę tak, jakbym była chłopakiem. Kiedy podoba mi się jakiś chłopak bądź dziewczyna, wyobrażam sobie związek z tą osobą jako chłopak, nie kobieta. Staram się nie ubierać jak chłopak, gdyż nie chcę wywoływać zamieszania w rodzinie. Nie znoszę swojego ciała, mam dość spory biust, co jeszcze bardziej mnie denerwuje i za wszelką cenę chciałabym go ukryć. Nie pisałabym tutaj, gdyby nie fakt, że ostatnio jest ze mną coraz gorzej. Wszystko wyprowadza mnie z równowagi, nie mogę patrzeć na swoje odbicie w lustrze i najchętniej zamknęłabym się w pokoju z dala od wszystkich.
Mam nadzieję, że nie jest to napisane tak chaotycznie, jak mi się wydaje i że ktoś rozsądnie mi odpowie, czy przejawia się u mnie transseksualizm... rozważałam nad pójściem do lekarza, ale najpierw postanowiłam zasięgnąć rad w internecie. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Wiesz to, że jako dziecko wolałaś się bawić z chłopcami to jeszcze nic nie znaczy. Bo ja też tak miałam, teraz mam męża i uważam się z 100% kobiete. Jesli jednak myślisz jak mężczyzna, chcesz się tak ubierać to może rzeczywiście coś jest na rzeczy. Moim zdaniem powinnaś zrobić badania hormonalne, może masz zbyt dużo jakiegoś męskiego hormonu, po drugie ( od razu mówię, że nie wiem czy coś takiego jest) zrobić jakieś testy na płeć mózgu, ale to już psycholog bedzie wiedział co i jak. Nie mówię tu o testach z neta bo to bardziej jako zabawę można brać a nie diagnozę. Jeśli po tym wszystkim upewnisz się, ze chcesz być mężczyzną to zapytaj się o możliwość zmiany płci.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli pragniesz żyć i być akceptowana jako mężczyzna, jesteś niezadowolona z anatomicznych cech płciowych Twojego ciała, chciałabyś podjąć leczenie hormonalne i operacyjnie zmienić płeć, to jest prawdopodobne, że jesteś transseksualistką. Inna możliwość to zaburzenia tożsamości płciowej. Jednak w ramach porady internetowej wiarygodna diagnoza nie jest możliwa, dlatego radzę, żebyś skorzystała z konsultacji u seksuologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...