Skocz do zawartości
Forum

Jak się ogarnąć przy manii komputerowej?


Gość Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 13 lat, jestem maniakiem komputerów, wszystkie tematy. Programowanie w wielu językach, naprawa sprzętu, serwis głównie kart graficznych. Uwielbiam modernizować mojego komputerka. Teraz miałem Quada Q8300 na socket 775, przesiadłem się na 1155. Wymieniłem płytę, RAMy i oczywiście proca. Codziennie oglądam sprzęt na internecie, myślę co kupić aby zwiększyć wydajność. Czasami mam zwariowane pomysły. Np. ostatnio wpadłem na pomysł kupna Radeona 7950 i do tego GT9800 i użycia ich razem. Lecz nie mogę połączyć tego przez CF bo ten stary GT tego nie obsługuje. Więc użyłem GT9800 do zaawansowanej fizyki w grach.
Może lepiej się nie będę rozpisywał bo zrobi się artykuł.
Czasami idę do sklepów komputerowych aby porozmawiać ze sprzedawcami o sprzęcie. Nie mam z kim o tym rozmawiać. Był u nas w szkole taki jeden co uważał się za znawce. Myślałem że nareszcie mogę z kimś porozmawiać z mojej grupy wiekowej. Jednak okazało się że jego wiedza była na poziomie... hmm... softu. Kompletnie nie wiedział nic na temat sprzętu. Trochę rozmawiałem z nim o programowanie w VB.net. Siedzę na dwóch forach komputerowych czasami nawet po 8 godzin dziennie. Jestem programistą DLL'ek do obsługi skrzynek programu slanter. Stawia próbne serwery na mojej maszynce z allegro za 300zł, i próbuje je rozwalać. Ostatnio zacząłem rozszyfrowywać różne algorytmy kodowania itp Jednak to mi nie wystarcza. W nocy śnię o mega sprzęcie, zresztą drogim straszliwie. Wygrywam masę konkursów, masę nagród. Chciałbym się ogarnąć i przestać cały czas o tym myśleć. Moim marzeniem jest zostać programistą i serwisantem. Prowadzę swój kanał na YT z którego mam jakiś tam % środków. W szkole nie piszę sprawdzianów z informatyki, nauczyciel od polskiego zawsze daje mi wyższe oceny bo twierdzi że jest mi to nie potrzebne. Dyrektor szkoły zorganizował dla mnie kółko od następnego roku z jakimś tam znawcą.
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to-jazda na rowerze często, jednak nie cierpię gry w piłkę nożną, siatkówkę itp.
Jak mam się ogarnąć z tego nałogu? Nie ukrywam że jest mi z tym dobrze.

Odnośnik do komentarza

Nie, on sie tym i chwali, i jednak jest na tyle rozsądny że widzi przesadę tego co robi. Przesada jest ewidentna, to już jest obsesja. Mam takiego brata, tez robi takie rezczy jak ty, nawet organizuje ogolnopolskie turnieje w CSa. Ma swoj portal i jest doceniany. Ale jest tzw. no-life em. On nie żyje w świecie realnym tylko w wirtualnym. I bardzo ale to bardzo go to pogrąża bo widzę, ma 16 lat, od dziecka siedzi przy komputerze i ciągle ulepsza sprzęt, uczy się. Faktem jest że już teraz ma super CV dla niejednej firmy komputerowej, ale on nie umie już rozmawiać z ludzmi na żywo, stał się niemal aspołeczny, i pogłębia sie to z roku na rok. To się nazywa UZALEŻNIENIE.

Walcz z tym z tak, jakby to byl alkoholizm, cos co grozi życiu. Bo naprawde pewnego dnia odpłyniesz, a za 10 lat dotrze do ciebie, że nie jesteś już w stanie żyć w realu, to będzie katastrofa. Więc szukaj na hasło UZALEŻNIENIE, ewentualnie brak poczucia wartości, brak samoakceptacji, zawyżone/nierealne ambicje.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Bardzo dobrze, że masz pasje i zainteresowania, ale we wszystkim trzeba znaleźć tak zwany złoty środek. Postaraj się z dnia na dzień przeznaczać trochę mniej czasu na komputery, a trochę więcej na kontakty z rówieśnikami. Umiejętności społeczne są bardzo ważne w życiu, a spędzając czas wyłącznie przed komputerem nie nabędziesz ich.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...