Skocz do zawartości
Forum

Poczucie lojalności wobec byłego chłopaka


Gość Ania112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Czy mógłby mi ktos doradzić w pewnej kwestii. Otóż rozstałam się z mężczyzną z którym byłam około 3 lata. Moje uczucie wogóle nie wygasło, on jakiś czas temu mówił że jego też nie wygasło, jednak nie układało nam się. Napisałam do niego w chwili słabosci maila że go kocham, ale on nic nie odpisał, co było dla mnie znakiem, że chce całkowcie sie ode mnie odciąć i w miare mozliwosci zapomnieć o mnie. Problem jednak w tym, że ja cały czas czuje poczucie lojalności do niego. Nie mogę nawet spojrzec na innego mężczyzne juz nie mówiąc o pomyśleniu o innym. Mam bardzo wyczulone poczucie zdrady. Dla mnie zdradą jest wpatrywanie się w innego mężczyzne, jeśli się podoba, myslenie o nim. A więc wogóle staram się nie zauważać mężczyzn wokół mimo, że nie jestem w stanie nie widzieć tego, że wywołuję zainteresowanie płci przeciwnej. Gdy tylko na jakiegos faceta zerkne (bo np. on sie patrzy na mnie) i potrwa to wiecej niż 2 sekundy, to zaraz widzę jak mój były cierpi. Nie chcę mu sprawić cierpienia, smutku i przykrości. A jednak nie mogę być przecież ciagle sama. Mimo że go nadal kocham, i nie wyobrażam sobie abym mogła pokochac teraz kogoś innego, to moze nie teraz ale za kilka miesięcy będę chciała już nie być sama. Jednak aby to było możliwe muszę przestać miec te poczucie lojalności, calkiem tak jakbym była w związku. Mam wrażenie że jeśli ja sie z kimś zwiaże to mój były będzie cierpiał. Już wolałabym żeby on najpierw sobie kogos znalazł i ja bym się o tym dowiedziała, pocierpiałabym ale musiałabym sie z tym pogodzić. I wtedy sama mogłabym sobie kogoś znaleść.
Jestem pewna że mój były intensywnie się rozgląda za jakąś nową kobietą, wiem jak bardzo mu zależy na założeniu rodziny. Mi również zależy na rodzinie, chciałabym ruszyć z miejsca.
Czy ja wogóle powinnam mieć jeszcze te poczucie lojalności? czy to jest normalne po rozpadzie związku?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Poczucie lojalności wobec byłego partnera, obawa przed zdradzeniem go wynika moim zdaniem z tego, że Wasz związek dla Ciebie nadal trwa. Nie uświadomiłaś sobie tego, że już się zakończył, żyjesz nadzieją, że jeszcze wszystko wróci i tkwisz w iluzji relacji.
Gdy uświadomisz sobie rozpad związku Twoje odczucia osłabną, a w miarę czasu znikną. Trzeba więc, abyś pożegnała się na zawsze z byłym partnerem i Waszym związkiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...