Skocz do zawartości
Forum

Problem bezsenności


Gość here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałabym poradzić się Was w sprawie bezsenności. Od dzieciństwa miałam nieznaczne problemy z zasypianiem i odczuwałam wyjątkowe pobudzenie w późnych godzinach wieczornych, jednak w wieku lat 21 dosłownie przestałam sypiać. Przez 9 dni nie zasnęłam ani na chwilę; stan był mój na tyle poważny że zdecydowałam się skonsultować moje problemy z renomowanym lekarzem psychiatrą w prywatnej placówce. Ten zdiagnozował u mnie stany lękowe i fobie, przepisał Cital i Stilnox. Zażywam już Stilnox ponad 2 lata (co noc bez wyjątku), w międzyczasie Cital zmieniono mi na Setaloft; końca leczenia nie widać, a ja sama nie wiem co o tym sądzić. Nie odczuwam skutków ubocznych zażywania leków, wręcz śmiem twierdzić, że ułatwiają mi one wydajność organizmu (po prostu w nocy się wysypiam i zasypiam); nie czuję się również uzależniona (nigdy nie wzięłam większej ilości niż przepisanej mi jednej tabletki), jednakże moi bliscy martwią się, że zbyt długo zażywam leki nasenne i obawiają się, że może to mieć poważne konsekwencje. Przyznać tez muszę, że nie wyobrażam sobie zasnąć bez leku. Jeszcze nigdy mi się to nie udało (próbowałam).

Bardzo proszę o wszelkie porady, analizę mojej sytuacji i wnioski; zwłaszcza te od specjalistów. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Z tego co zrozumiałam, zdiagnozowaną przyczyną Twojej bezsenności są zaburzenia psychiczne, a mianowicie stany lękowe i fobie. Może więc warto by było uczęszczać na psychoterapię, aby pozbyć się źródła bezsenności. Warto byłoby również na wszelki wypadek skonsultować się z neurologiem i wykonać EEG.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Uprzejmie dziękuję Pani psycholog za odpowiedź.
W takim razie skonsultuję się z lekarzem neurologiem i rozważę zrobienie badania EEG. Dziękuję:)

Jeśli chodzi o diagnozę psychiatry, to stwierdził u mnie zaburzenia afektywne dwubiegunowe, charakteryzujące się nocną gonitwą myśli, silnymi stanami lękowymi i fobiami przeplatanymi stanami manii i hipomanii.

A gdzie mam znaleźć taką psychoterapię?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...