Skocz do zawartości
Forum

Biegunki i uczucie gorąca w sytuacjach stresowych


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Niedawno skończyłam szkołę. Od lutego zaczeły się moje problemy ze zdrowiem. Zaczeły się pojawiać biegunki, nadmierny stres oraz uderzenia gorąca. Na lekcjach wychodziłam z klasy bądź opuszczałam lekcje. Im bliżej końca szkoły tym gorzej sę czułam. W kwietniu gdzie miałam wystawianie ocen nie chodziłam do szkoły cały miesiąc, przesiadywałam w parku i bałam się iść do szkoły z myślą że biegunki i uderzenia gorąca znowu wrócą. Przez problemy nie podeszłam do matury, gdzie zależało mi na tym . Chodzę do psychiatry i psychologa, ale do tej pory nawet przed wizytą staszne się stesuje. Byłam już u lekarza rodzinnego, nawet na pomocy doraźnej . Wszystkie wyniki badań które miałam robione okazały się pozytywne, więc marwic się nie musiałam. Za tydzień mam egzamin zawodowy gdzie będe na niego musiała iść, ale nie wiem jak uniknąć stresu, biegunek i tego uderzenia gorąca. Dodam że biorę tabletki na uspokojenie, które w małym stopniu zmniejszyły biegunki. Gdy mam zajęcie momentalnie zapominam o moich problemach. Chcę jeszcze dodać , żę miałam problemy w gimnazjum i po tej szkole miałam problemy ze stresem, jak się spotykam z przyjaciółmi to cała się trzęsę, boje się gdzieś dalej wyjechać od miasta, gdzie nigdy takich problemów nie miałam. Prosze pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza

Te biegunki, uczucie gorąca i wszystko inne z tym związane wynikają ze stresu. Stresujesz się bardzo i wpędasz się w nerwicę żołądka, która objawia się własnie biegunkami. Dobrze, że chodzisz do psychologa i psychiatry, bo Twój problem ma podłoże psychogenne. Szkoda jednak, że te wizyty nie dają takich rezultatów, jakie oczekujesz. Tabletki na uspokojenie mogą nie być wystarczające, wg mnie potrzebujesz solidnej psychoterapii, aby odkryć źródło stresu, lęku i niepewności popracować nad tym. Musisz powiedzieć swoim lekarzom, że nie widzisz żadnej poprawy i że chciałabyć regularnie chodzić na psychoterapię. Musisz nauczyć się panować nad stresem nauczyć się ćwiczeń relaksacyjnych i nie myśleć o tym, że biegunka Cie złapie bo to bedzie powodowało stres i faktycznie tak bedzie. Musisz myslec na odwrot, ze wszystko bedzie dobrze.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Z tego co zrozumiałam, Twój stres występuje najczęściej w sytuacjach ekspozycji społecznej (egzaminy, kontakty z innymi ludźmi).
Niestety nadmierny stres może prowadzić do wystąpienia zaburzeń na tle nerwowym. Dlatego warto, żebyś zapoznała się z metodami radzenia sobie ze stresem. Jedną z takich metod jest wizualizacja. Na początku stwórz sobie hierarchię lęków - czyli uporządkuj sytuacje od najmniej do najbardziej stresogennych. Następnie wyobraź sobie jedną z tych sytuacji (na przykład egzamin) i stwórz jak najbardziej szczegółowy scenariusz dotyczący tego, jak byś się w takiej sytuacji zachowała, co byś powiedziała itp. Ta metoda powoduje oswojenie się z lękiem, a tym samym zmniejszenie stresu. Więcej na temat sposobów radzenia sobie z dystresem znajdziesz pod poniższym linkiem : Metody na stres.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...