Skocz do zawartości
Forum

Pesymistyczne myśli związane ze szkołą


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze się wakacje dobrze nie rozpoczęły, a ja już obawiam się przyszłego roku szkolnego. Po wakacjach będę w 3 klasie, mimo że uczę się dobrze, to martwię się, że będzie mi ciężko, źle napiszę testy i nie dostanę się do dobrego liceum. Dodatkowo niefajnie się czuję w związku z tym, że rozstanę się z jedną z nauczycielek, z którą mam przyjacielskie stosunki, która dużo mi w tym roku pomagała, zawsze mogę z nią pogadać ; ) W tym roku miałam problemy ze znajomymi, część osób w klasie dokuczała mi z powodu ocen, mimo że nigdy się nie wywyższałam, że uczę się dobrze a oni nie, zawsze im pomagałam, dawałam spisać pracę domową. W szkole czuję się też samotnie, miałam w tym roku dwie koleżanki w innej klasie, ale z czasem kontakt osłabł, one też trochę niemiło się do mnie odnosiły. Pedagog i nauczycielka załatwiły sprawę z przezwiskami, ale boję się, że to zacznie się znowu, znów będę się bardzo przejmować wszystkimi niepowodzeniami i wrócę do cięcia się ; (

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Strach przed zmianami jest normalny. Boimy się ich, bo niosą ze sobą coś, czego nie znamy. Potraktuj zmianę szkoły jako coś dobrego - poznasz nowych ludzi, będziesz miała szansę na znalezienie przyjaciół. A nauczycielkę będziesz mogła zawsze odwiedzić.
Co do wyzwisk pod Twoim adresem - wiesz, że masz wsparcie właśnie ze strony nauczycielki, o której wspomniałaś oraz ze strony pedagog. Nawet jeśli obelgi ze strony rówieśników wrócą, przy ich pomocy poradzisz sobie z nimi.
Postaraj się nie stresować następnym rokiem szkolnym, ciesz się i korzystaj z wakacji, tak by we wrześniu mieć siły i zapał do nauki.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ale dlaczego zakładasz że tak bedzie? Może akurat coś się zmieni? Nigdy nie wiadomo co tam los przyniesie.Może nie będzie tak źle. Teraz masz wakacje to odpocznij sobie, nabierz sił tak aby w następny roku szkolnym dać z siebie wszystko

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...