Skocz do zawartości
Forum

Samookaleczenia a renta socjalna


Gość marcin x

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja choroba zaczeła sie w młodym wiku gdy miałem lat pietnascie podjąłem pierwszą prube samobójczą przez podcinanie żył oraz samookaleczenia po ukończenu szkoły utrzymywałem się zprac dorywczych i tak popadłem w chorobe alklholową przez moje picie ciagami nie mogłem utrzymac sie w żadnej pracy a gdy juz nie dawałem sobie rady powracałem do samookaleczenia siebie przez to leżałem trzy razy w szpitalu psychiatrycznym nie dawno miałem nawrót tych samokaleczen i wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym chciałbym sie dowiedzieć czy moge starac sie o rente chorobowa lub socialną

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że możesz starać się o rentę. Wystarczy że będziesz miał żółte papiery.

Ale nie wstyd Ci? I I nie żal Ci życia? Żółte papiery to nie powód do dumy.Przecież nie jesteś aż tak poważnie chory. Możesz się z tego wyleczyć i wrócić do normy. Możesz jeszcze znaleźć dobrą prace i normalnie zarabiać.
A ile wynosi renta ? 500zł? 800?? Za to nie da się przeżyć. To nie jest żadne życie. W większą depresje byś się wpędził gdybyś nie miał co do garnka włożyć i byś odliczał dni do następnej wypłaty rentowej i jeszcze miałbyś wizyty pracownika socjalnego . Żaden zaszczyt.

Wiem bo u mojej babci w klatce mieszka taka kobieta. Jest całkiem sprawna, jedynie była bita przez męża , pewnie gwałcona też bo miała 8 dzieci i wszystkie do domu dziecka oddała. Ma rozwaloną twarz. Wiele przeżyła ale mogłaby leczyć depresje czy cokolwiek i jednocześnie pracować. Tragedia się zdarzają. gdyby ta każdy z depresją czy załamaniem nerwowym dostawał rente to państwo by zbankrutowało.
Nie trzeba od razu iść do jakiejś ciężkiej pracy-prace są różne.

Zastanów się na sobą

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...