Skocz do zawartości
Forum

Brak odczuwania emocji


Gość nononononoo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nononononoo

Mam pytanie czy to możliwe : martwić się nie martwiąc sie.. tak wiem głupio brzmi.Chodzi mi o to, że jest jakaś sprawa która powinna mnie martwic, stresować, dołowac ale ja usilnie staram się o tym nie myśleć.. I własciwie nie czuje ze jestem zestresowana czy zdołowana.. wiem coś, ale nie wgłębiam się w ten problem.. unikam.. nie wiem.. może nie chce tego przyjąć do wiadomości? Trudno mi to wytłumaczyć.. Może upchnęłam to tak glęboko w sobie ze dlatego nic nie czuje?.. Chodzi o to ze powinnam czuc smutek, rozpacz, dół, wsciekłość na siebie,wstyd.. a nie czuje. I w sumie boje sie ze w końcu mnie te uczucia dopadną i sie nie pozbieram..

Odnośnik do komentarza

całkiem możliwe że tak bedzie... ja czasami mam podobnie, sytuacje które powinnam przeżywać wywołują u mnie raczej pewien rodzaj znieczulicy. Nie czuję wtedy smutku, rozpaczy czy złości. Tak jakbym chowała te emocje, nie pozwalając im się wydostać. Wtedy zazwyczaj rzucam się w wir pracy, byle tylko nie myśleć... niestety z własnego doswiadczenia wiem, że te emocje uchodzą w najmniej oczekiwanym momencie... Wtedy wybucham przy jakiejś błahostce.
Dlatego nie duś w sobie tych emocji, jakie one by nie były, jesteś zła to bądź, Nie duś tego w sobie i nie staraj sie schować tego co przeszłaś bo to nic nie da. Te emocje będą w Tobie i w końcu wyjadą....

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość nononononoo

Dzięki za odpowiedz.
Nie chodzi o to, ze ja je jakoś specjalnie tłumie, nie staram się nawet.. Chodzi o to, że tych emocji jakoś we mnie nie ma - nawet nie mogę płakać z tego powodu, nawet jak bym chciała to nie da rady.. A tak sobie myśle ze powinnam byc załamana, .. A nic takiego nie ma, zero, znieczulica i takie zobojętnienie. Dziwi mnie to trochę. Może to jeszcze do mnie do końca nie dotarło, albo to po prostu jakaś taka akceptacja porażki ? Sama już nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...