Skocz do zawartości
Forum

Stara panna


Gość ba.....sia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ba.....sia

Dzien dobry! Nawet nie wiem, czemu tu pisze, niby ma mnie to pomoc? nie wiem, moze....Mam lat 40, jestem samotna kobieta, jestem jak to sie mowi na takie, stara panna.. Jakos tak na studiach nie myslalam o slubie, o rodzinie, a po studiach chcialam pracowac i dostac dobre stanowisko (jestem prawniczka), zawsze chcialam byc pierwsza, pracowalam duzo i teraz jestem szefem jednego zespolu. Ale od kilku lat jestem samotna, nie mam mezczyzny, z nikim sie nie spotyka, wszystko plynie tak powoli jak jakas rutyna: praca-dom, praca-dom..Juz jestem tym zmeczona! Chcialabym zalozyc rodzine, miec dzieci, ale nie z byle kim, pewnie, najlepiej z kims z mojejgo otoczenia (tzn. zeby mial tez status), ale jestem teraz jakas nerwowa, zwracam uwagi na najmniejsze szczegoly u facetow. jeden taki byl (poznalismy sie przez internet), ale po pierwszej randce ucieklam, bo zdenerwowal mnie jego..stroj. Nie wiem, duzo by m mogla pisac...Czy ktos mi tu pomoze??

Odnośnik do komentarza

Ba..sia, musisz wreszcie przestac poszukiwac idealu, bo mi sie tak wlasnie wydaje, ze caly czas szukasz jakiego idealu, ktory siedzi w twojej glowie. jestes perfekcjonistka? wiem, ze teraz jestes samotna, smutna, mimo ze masz dobra prace..Nie jestes stara panna, 40 lat to jeszcze nie tak stasznie, mozna rodzic dzieci, ale trzeba sie pospieszyc. Moze sie rozejrzyj wokol, albo w biurach matrymonialnych.

Odnośnik do komentarza
Gość girl with a tatoo

Spokojnie, jeszcze masz czas! 40 to nie kres życia, ale wiesz, jednak rzeczywiście jesteś bardzo wymagająca, mozę zwolnij? wiesz, moja rada jest taka: wez urlop, bo prace masz tez nieciekawa, bardzo powazna, i wyjedz gdzies za granice! moze tam tez poznasz tego jedynego?

Odnośnik do komentarza

Myślę że to jest związane z tym, że tak dużo czasu spędziłaś w swoim życiu sama, osiągnęłaś wszystkiego sama i teraz szukasz takiego, który był by taki samy jak i ty, ale ciężko znaleźć człowieka w takim wieku i z takim statusem żeby odpowiadał wszystkim twoim kryteriom. Nie ma ludzi idealnych, nie znajdziesz takiego. Radzę po prostu znaleźć takiego, z kim będziesz się czuła sobą w każdej sytuacji, z kim będzie Ci dobrze każdy dzień, z kim odczujesz że jesteś kobietą.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Po pierwsze, nie przypinaj sobie sama etykietki "stara panna". Po drugie postaraj się przełamać rutynę. Girl with a tatoo ma rację - wybierz się na wakacje, odpoczniesz, uspokoisz się i nabierzesz energii.
Zastanów się także dlaczego, każdy drobny szczegół u mężczyzny, powoduje to, że nie chcesz go bliżej poznać. Może pomimo tego, że pragniesz założyć rodzinę tak naprawdę boisz się bliskości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiele kobiet wlasnie mysli tak ze najpierw kariera a potem rodzina, ale niestety nie zawsze da sie to realizowac czesto jest tak ze albo kariera albo rodzina. Moim zdaniem sama nie wiesz czego chcesz, szukasz kogos ale sama jeszcze nie wiesz kogo. Mialas wczesniej jakiegos mezczyzne? Dlaczego ten zwiazek sie rozpadl?

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to na początek zmień myślenie... szukanie kogoś kto ma status jest krzywdzące. Bo to czyni każdego innego gorszym cżłwoiekiem. Bo co szewc, czy piekarz jest gorszy bo nie jest prawnikiem. - Krzywdzące. Jeśli szukasz miłości to nie patrz na to kto co robi, jaki jest jego zawód. to nie jest wyznacznik człowieka

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...