Skocz do zawartości
Forum

Trudne relacje z mamą po wyjeździe taty za granicę


Gość ka...da

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ka...da

Dzień dobry!
Mam 15 lat, jednak czuję, że coś jest nie tak... Ale może zacznę od pod początku. Mój tata zaczął pracować w Rosji jakie 3 miesiące temu i już tak ok miesiąc przed tym zaczęłam dosyć często płakać i bać się. Czasem lęk jest tak duży, że uciekam i w samotności płaczę z bezradności. wcześniej działo się to tak co 2 dni czasem częściej jednak przez tak tydzień dzieje się to intensywniej, co raz częściej, miałam już nawet dzień gdy nie przestałam odczuwać uczucia lęku. przez te 4 miesiące mam też często koszmary przez które często budzę się zalana potem i boję się zasnąć. Poza tym coraz mocniej boję się o swoją przyszłość i coraz mocniej i częściej wspominam złe rzeczy z przeszłości. Co do moich problemów chyba warto powiedzieć, że moja matka jest depresandką i często słyszę,m że to moja wina bo nie umiem posprzątać i się nauczyć dobrze na sprawdzian i kartkówkę, ale ja po prostu nie umie się zebrać w sobie i mam problemy z koncentracją. Co raz mocniej boję się o swoje zdrowie nie tylko psychiczne, ale też takie... normalne, że mam jakieś alergie itd. nie umiem tego lepiej opisać. proszę o pomoc co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że i Ty i mama przelewacie na siebie stres i jakieś pretensje, bo możliwe, że nie radzicie sobie z emocjami po wyjeździe taty. Twoja mama na pewno tęskni, martwi się o niego, chciałaby aby w domu było idealnie, dlatego dużo od Ciebie wymaga. Ty zaś, masz swoje życie, jesteś w okresie dojrzewania, masz swoje emocje, przeżywasz je i na pewno też tesknisz za tatą a do tego dochodzą emocje mamy. Nie wstydź się o nich mówić. Porozmawiaj z mama, powiedz szczerze, co Cię niepokoi. Powiedz jej o tym co czujesz, co myślisz, że uważasz że jest tak i tak. Powiedz, że Ty też tęsknisz za tatą i chciałabyś aby było idealnie ale wazne abyście były przyjaciółkami, współpracowały ze sobą, trzymały się razem, porozmawiaj z mamą, ze chcesz aby czaem Ci coś pomagała, rozmawiała z Toba ze rozumiesz że jest jej ciężko, Tobie tez, ale nie możecie pozwolić na to, aby wyjazd taty, który jest na pewno dla waszego dobra tak negatywnie na Was wpłynął.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Lęk, smutek, bezradność, koszmary nocne, a także problemy z koncentracją są skutkiem tęsknoty oraz rozłąki z Twoim tatą.
Przede wszystkim porozmawiaj szczerze z mamą o tym, co czujesz, o tym czego od niej potrzebujesz i oczekujesz. Postaraj się także nie brać winy na siebie, za nastrój swojej mamy. Jeśli polepszy się Twój kontakt z mamą łatwiej będzie Ci znosić rozłąkę z tatą. W miarę możliwości poszukaj wsparcia także u innych osób - dziadków, przyjaciół, nie bój się prosić o pomoc. Zawsze możesz też porozmawiać o swoich uczuciach z pedagogiem szkolnym.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...