Skocz do zawartości
Forum

Zły humor i ciągłe uczucie niewyspania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiałam się ostatnio czemu mam takie zapotrzebowanie na sen. Potrafię spać po 12 godzin i być niewyspaną po czym "dosypiam" w dzień. W moim wieku (16 lat) powinno wystarczyc mi 8 godzin snu a ja jestem ciągle niewyspana nawet po tych 12 godzinach. Nawet wtedy musza mnie budzić. Ostatnio pogorszył mi się nastrój oraz samopoczucie. Mam również problemy ze znalezieniem sobie znajomych, mam wrażenie że odpycham od siebie ludzi przy czym kiedyś byłam bardzo otwarta i ciągle mówiłam i śmiałam się. Teraz często mam zły chumor, kłocę się i coraz więcej krzyczę. Łatwo i często się też denerwuję, wtedy cały dzień chodzę z zepsutym chumorem. Czuję się opadnięta z sił i na nic nie mam ochoty, zastanawiają mnie też problemy ze znalezieniem sobie znajomych, po prostu nie chce mi się z nikim rozmawiać i żartować. Dodam że ciągłe denrwowanie się i zmiana nastrojów są bardzo uciążliwą sprawą.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam to samo. Czasami mam nawet tak że po 14!! godzinach snu, potrafię pofunkcjonować przez 5 godzin ( bez żadnych wysiłków) i zacząć być śpiący. Także mam objawy jak koleżanka wyżej, nic mi się nie chce, uczucie pustki, itp. Dodam że jak na swój wiek i wzrost ważę zbyt mało, mam małą niedowagę, jestem też starsznie blady. Póki co, wszystko wskazuje na anemię, chcociaż robiłem nie tak dawno badania i wszystko było w normie, teraz bede robił ponownie.

Odnośnik do komentarza

Sluchaj, a moze masz po prostu taki temperament? jestes osoba wrazliwa, emocjonalna, latwo sie wszystim przejmujesz, szybko sie meczysz.. Wlasnie czytalam, ze jest taki zespol nadmiernego snu, czy jakos tak, ze mozna spac i przez cale 12 h, a wcale nie czuc ze jestes wypoczeta. Lepiej spac mniej. Moze zrob sobie jakis hormonogram i staraj sie isc spac o tej samej porze i mniej wiecej o tej samej wstawac.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Monia napisałaś, że nie masz na nic siły, czujesz się osłabiona. Więc dziwna może Ci się wydać moja rada, ale myślę, że warto spróbować. A mianowicie chodzi mi o aktywność fizyczną. Po pierwsze sport dodaje energii, a po drugie jest też dobrym sposobem na redukcję napięcia emocjonalnego. Możesz także spróbować ćwiczeń relaksacyjnych i rozluźniających mięśnie.
Co do Twojego snu - czy zaobserwowałaś jakieś inne, niepokojące objawy? Na przykład bezwiedne zapadanie w sen w ciągu dnia lub bezdech w trakcie snu?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...