Skocz do zawartości
Forum

Autyzm atypowy a negatywne uczucia matki


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na forum.pisze poniewaz nie mam sie z kim podzielić swoimi troskami dlatego postanowilam tu napisać....jestem mama 6 letniego dawida syn choryje na autyzm atypowy jest mi bardzo ciężko ponieważ nie potrafie sie pogodzić z chorobą mojego dziecka,,codziennie sobie zadaje pytanie dlaczego mnie to spotkało,,przecież dbałam o siebie w ciązy żadnych używek...nie umiem sobie z tym poradzić męczą mnie ciągle natretne myśli,nie potrafie patrzyć jak inne koleżanki maja zdrowe dzieci,,a ja tak bardzo chciałabym aby mój syn miał normalny kontakt ze mna bardzo mi brakuje tego,taakze czuje sie gorsza od innych,zdaża sie ze jesteśmy wyśmiewni przez innych. typu patrz jaki down,nie wychowny,,mam ochote wtedy ucieć albo zapaść sie pod ziemie,,czasmi reaguje gresja na takie komentarze...albo w duchu życze im z całego serca aby ich tez spotkała taka tragedia jak mnie,żeby poczuli to co ja na codzień czuje jaką musze prowadzić wewnetrzna wlke z samym soba,miedzy miłościa do dziecka a bezradności do choroby . dlatego staram sie unikac sytuacji nie miłych które powoduja u mnie nie miłe wręcz bolesne odczucia.unikam kontaktu z innymi ldzmi poniewż sprwia mi to przykrość,nie śpie po nocach albo jak juz zasne to budze sie w środku nocy i znowu te natretne myśli,,koszmary ciagle...niemam wsparcia,,trace nadzieje że bedzie dobrze,,czasami sobie mysle że może byłoby lepiej oddać małego,,mam różne myśli i odczucia złe emocje,wstydze sie tego ze mam takie negatywne emocje że tak naprawde one ztruwaja mi zycie czuje ze jestem załamana nie potrafie nawet zrobić zakupów bo odrazu ogarnia mnie lęk,odczywam ciage napiecie,denerwuje sie rece mi sie trzesa,albo cała sie trzese zyje w ciągłym stresie i napieciu

Odnośnik do komentarza
Gość ramoneska

Tak, to nielatwa sprawa borykac sie z choroba dziecka na co dzien.. Ale pomysl,ty jestes jego matka przeciez, to twoje dziecko! i co, niktore matki wychowuja dzieci z zespolem downa czy kalekich, i to wlasnie jest prawdziwa milosc matki, ktora kocha swoje dziecko bez wzgledu na wszystko. Nie patrz na ludzi, co pomysla, idz na przod!

Odnośnik do komentarza
Gość babydall

Rozumiem jak sie mozesz czuc, ale sie zgadzam z odpowiedzia ramoneski, ze trzeba isc dalej, nie poddawac sie. Przeciez sa terapie, zajecia odpowiednie dla takich dzieci z autyzmem, wazne, by dziecko czulo, ze jest kochane. Ludzie zawsze beda patrzec inaczej na cudze biedy, ale ich tez to moze dotknac. Nie poddawaj sie;-)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Dominika, pytasz jak poradzić sobie ze stresem i presją społeczną. Moim zdaniem łatwiej byłoby Ci poradzić sobie ze swoimi uczuciami, gdybyś miała możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Oni przeżywają to co Ty, również zadawali sobie podobne pytania, spotykali się z brakiem tolerancji ze strony otoczenia. Taka wymiana doświadczeń dała by Ci także niezbędne wsparcie i siłę.
Poniżej zamieszczam listę organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób z autyzmem i ZA, między innymi poprzez tworzenie samopomocowych grup wsparcia.
1. Fundacja SYNAPSIS, www.synapsis.waw.pl
2. Zarząd Główny Krajowego Towarzystwa Autyzmu
3. Fundacja na rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem, www.furda.pl
4. Fundacja SILENTIO, www.silentio.pl
5. Fundacja Rozwiązać Autyzm, www.rozwiazacautyzm.pl
6. Fundacja ALPHA, www.autyzm.lublin.pl
7. Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, www.mada.org.pl
8. Centrum Terapii Autyzmu, www.sotis.pl
9. Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem "Dalej Razem", www.autyzm.zgora.pl
10. Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu "Uczmy się żyć razem ", www.autyzmopole.pl
11.Stowarzyszenie na RZecz Osób z Autyzmem "ProFUTURO", www.pro-futuro.org
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj Dominiko !
Jestem mamą 12 letniego chłopca z autyzmem atypowym.
Mój syn w wieku 6 lat nie mówił nie pisał nie czytał do tego był agresywny , jednak terapia z nim prowadzona i stosowanie sie do wskazówek specjalistów bardzo pomogły .Obecnie otrzymał promocję do 5 klasy jest samodzielny, lubiany i nie sprawia problemów wychowawczych .Koniecznie skontaktuj się z którąś z wyżej wymienionych fundacji i współpracuj z nią . Nie poddawaj się ! Dasz rade ! Uwaga zadbaj o siebie ! Możesz pomóc swemu dziecku jeśli sama będziesz silna .POWODZENIA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...