Forum Psychologia

Sposób na relaks dla każdego

~Anniuta

~Anniuta

Witam mam na imię Ania i mam 43 lata. Ostatnio bardzo duzo pracujemy z mezem a dzieci maja sporo zajec w szkole i poza szkola rowniez. Czy moglibyscie polecic jakis sposob na relaksacje zebysmy wszyscy (i ja i maz i dzieci) mogli z niego skorzystac, bo widze ze wszyscy sa juz zmeczeni a na wakacje trzeba jeszcze troche poczekac

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Złośliwa

Złośliwa

może wycieczki rowerowe, albo wspólne wyjście na basen albo sqasha. Moim zdaniem ruch na świezym powietrzu będzie najlepszym rozwiązaniem na radzenie sobie ze stresem.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 32 lata, Warszawa
Tarja

Tarja

Jeśli są zmęczeni, przemęczeni może warto by było zrezygnować z nadmiaru obowiązków, relaks dla każdego jest inny, jedni lubią spędzac czas aktywnie, np jezdzac na rowerze, chodząc po górach. Jeśli Twoja rodzina jesteście zmęczeni, to wiele rzeczy odpada i pozostaje chyba tylko dobre wyspanie się i relaks gdzieś nad jeziorem :)
Możesz urzadzić piknik na świeżym powietrzu, ognisko, albo zapisać się na jogę. Możecie pograć w jakieś gry planszowe, albo w twistera, możecie pograć w kalambury. Zależy w jakim wieku są dzieci i co lubią robić. Zrób pudełko i niech każdy na kartce napisze i wrzuci do niego jak wygląda jego wymarzony weekend, co by chciał robić. rozpatrzcie wszystkie propozycje i wybierzcie najciekawszą.

--

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

83914 tarja Kobieta, 30 lat, Rzeszów
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Tarją - żeby spędzony wspólnie czas był przyjemny dla każdego członka rodziny, najlepiej zapytać jak chcieliby go spędzić. Możliwości jest bardzo dużo- wszelka aktywność fizyczna (spacer, rowery, gra w badmintona lub inne gry zespołowe) świetnie redukują stres. Można też zorganizować piknik (w lesie, nad wodą) i urozmaicić go na przykład grami planszowymi lub gra w kalambury. Oprócz relaksu i odpoczynku jest to możliwość wzmacniania więzi rodzinnych.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 32 lata, Lublin
annet9

annet9

ja też uważam że trzeba całą rodziną o tym porozmawiać i się zdecydować na jaki odpoczynek będziecie się zbierali razem! ja wolałabym wspólny spacer z moją rodziną

84859 annet9 Kobieta, 31 lat, Lubartów
~taktak

~taktak

Pamietam ze my z rodzicami wyjezdzalismy na wycieczki rowerami, na duze odleglosci czasami do 400 km, troche ekstremalne, ale bylo super :)

~szybka

~szybka

Porozmawiaj ze swoimi, poogladajcie moze razem ogerty jakie sa w internecie i cos tam na pewno wybierzecie

~krasia

~krasia

Z takich uniwersalnych sposobów na relaks to chyba kino, basen, rowery, spacery albo piknik :)

~ahhh

~ahhh

Teraz to mozna gdzies nad jeziorko wyjechac albo do lasu na grilla, a na wakacje juz mozna gdzies w gory albo nad morze..

~styllow

~styllow

Grill to super pomysl, w tym roku jeszcze nie mialam ale mysle zw wten weekend zrobimy sobie

zuza7

zuza7

ja mam podobną sytuacje w domu... za 19 lat udało nam się pojechać na wakacje razem tylko 2 razy... :( a jak zbieramy się wszyscy razem to uwielbiamy posiedzieć sobie za filiżanką herbatki przed domem i pogadać

84857 zuza7 Kobieta, 29 lat, Chełm
~malami000

~malami000

Najlepszym sposobem na relaks są proste rzeczy takie jak gorąca kąpiel czy trochę ruchu np. wypad na basen. Ostatnio zaczęłam tez używać też System Stone. Na początku byłam nastawiona sceptycznie, ale przekonałam się, że to naprawdę działa. Polecam