Skocz do zawartości
Forum

Jak przekonać osobę do pójścia do lekarza?


Gość whateva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam koleżankę która ma depresję. Jest tego świadoma, kiedyś już miała depresję i wie że pomoc lekarza jest potrzebna ale teraz nie chce iść do żadnego specjalisty. Jak mogę ją przekonać do tego. Wczoraj mi napisała, że umiera po kawałku i że ma już dość. Na prawdę się o nią boję

Odnośnik do komentarza

Zapytaj ją dlaczego nie chce skorzystać z porady specjalisty, zwłaszcza, że wspominasz, że wcześniej leczyła się na depresje i leczenie było skuteczne. Porozmawiaj z nią, przypomnij jej, że terapia jej pomogła, że czuła się dobrze, że tym razem też tak będzie, że znów będzie szczęśliwa. Zapytaj czego się obawia i dlaczego nie chce spróbować. Zaproponuj, że pójdziesz z nią na terapię, że bedziesz ją wspierać. Możesz także zapytać czy może zechciałaby terapię w domu, aby psycholog przyjechał do niej. Musisz ją zmotywować, przekonać ją, że warto o siebie walczyć. Przypomnij sobie o jej marzeniach, zmotywuj ją tym, że jak wyzdrowieje i poczuje się lepiej, spełnicie któreś z nich, np. wycieczka za granicę itp. Pokaż jej, że warto walczyć o przyszłość, ale nie zmuszaj do niczego. Twoja koleżanka musi zrozumieć, że faktycznie warto i sama musi chcieć. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...