Skocz do zawartości
Forum

Koszmarne sny


Gość Olka9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mniej wiecei od trzech miesiecy mam problemy ze snem. Snia mi sie koszmary. Te sny sa okropne. Sni mi sie koniec swiata albo smierc moich bliskich albo ze kos mnie przesladuje. Caly czas budze sie w nocy i nie moge potem zasnac. Maz mówi ze czasami krzycze przez sen a pary razy nawet plakam. Co moze byc rzyczyna takich snow? Da sie jakos to wyleczyc?? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Koszmary senne dotykają dużej liczby ludzi i należą do zaburzeń snu. Najczęściej pojawiają się w środkowym okresie snu lub pod jego koniec.
Do przyczyn koszmarów najczęściej zalicza się stres lub konflikty psychiczne. Mogą być one spowodowane także pewnymi lekami, nieodpowiednią dietą oraz nieodpowiednią higieną snu.
Proszę wykonywać ćwiczenia relaksacyjne. Przyjmowanie magnezu i witamin z grupy B też może pomóc.
Przy bardzo uporczywych koszmarach czasami zaleca się psychoterapię.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja kiedyś miałam koszmar który snił mi się noc w noc przez 3 tygodnie. Podczas tego koszmaru przed kimś uciekałam i nikt nie chcial mi pomóc. Najgorsze było to że czułam się w tym wszystkim bezsilna.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

ja mam koszmary wtedy kiedy coś bardzo przeżywam. Jak np miałam tudny egzamin na studiach, czy coś się działo w mojej rodzinie, wtedy tak jakby w nocy przeżywałam to na nowo tylko wzmocnione moim emocjami, ktorcyh nie mogła pokazać na codzień

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość karalik

Mi sie prawi nic nie sni, albo nie pamietam :) A czasami chciałabym zeby cos mi sie przyśniło :) Chociaż ostatnio śnił mi się niedźwiedź który zjadł najpierw moją znajomą a potem chciał zjeśc mnie, ale sie obudzilam takze nie wiem czym to się skończyło :D

Odnośnik do komentarza

Rozwalił mnie ten niedźwiedź normalnie :D a ja tez zawsze mam koszmary kiedy sie stresuje albo mam jakies problemy, albo jeszcze kiedy jestem baaarrdzo zmeczona, to wtedy mam albo jakies dziwne sny albo koszmary.

Odnośnik do komentarza

przyczyną może być depresja, zmęczenie, jakieś przeżycia, może coś się zmieniło w twoim życiu ostatnim czasem... nie wiem czy można nazwać to leczeniem, ale ja też tak kiedyś miałam i po prostu przed snem piłam leki zaspokajające, herbatki ziołowe, mięta, i starałam się myśleć o czymś przyjemnym przed snem

Odnośnik do komentarza
Gość zagubiona03

Witajcie. Od zawsze męczyły mnie koszmary. Pierwszy jaki pamiętam to taki, gdy mając 5-6 lat śniło mi się, że czarownica gotuje mnie w kotle. Teraz mając 18 uważam to za śmieszne, ale w tamtej chwili był on dla mnie przerażający. Obudziłam się zapłakana i krzyczałam tak przeraźliwie, że mama nie mogła mnie uspokoić. Od tamtej pory ciągle towarzyszą mi koszmary. Jeszcze nie tak dawno były one okazjonalne i zawsze pamiętałam je bardzo dokładnie, jednak od jakiegoś czasu stały się one systematyczne i jeszcze bardziej przerażające, a pamiętam z nich tylko najbardziej przerażające momenty. Boję się zasypiać, bo wiem, że najprawdopodobniej znów będą mnie dręczyć koszmary. Jeszcze nigdy nie bałam się zasypiać, aż do teraz. Byłabym bardzo wdzięczna za informacje w jaki sposób mogłabym sobie poradzić z tymi koszmarami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...