Skocz do zawartości
Forum

Amfetamina i marihuana a depresja


Gość po...an

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam powarzny problem choruje na depresje od paru miesiecy i od jakiegos czasu wszystko było ok do puki kolega nie namówił mnie na amfetamine i marichuane od tego czasu cos mi sie przestawiło w głowie chodze jakis otepiały i bez chumoru wogle mam dosc powarzny bałagan w głowie tak nie da sie zyc czy to moze byc cos powaznego

Odnośnik do komentarza

Depresja jest zaburzeniem psychicznym, czasem wymaga leczenia farmakologicznego. Ty zaś zamiast leków zapodałes swojemu mózgowi i układowi nerwowemu narkotyki takie jak amfetamina i marihuana, które moga prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego. Zazwyczaj stan np. po marihuanie powinien utrzymywac się do kilku godzin, jeśli Ty po zażyciu narkotyku czujesz się źle i minęło więcej niz dwa dni, powinieneś udać się do lekarza najlepiej neurologa i przeprowadzić badania neurologiczne. Wynik oceni lekarz i pokieruje Cie dalej czy będzie Ci potrzebne leczenie psychiatryczne czy może z czasem te objawy, które masz i uczucie bałaganu w głowie minie, ale tak czy inaczej powinienes skonsultować się z psychologiem chociażby w związku z depresją. Na przyszłość nie bierz ani amfetaminy ani nie pal marihuany szkoda by było gdyby doszło do powaznych uszkodzeń układu i taki stan miałby Ci pozostać.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałeś, że leczysz się na depresję. Jedna z teorii dotyczących przyczyn depresji upatruje ich w rozregulowanej gospodarce przekaźnikowej mózgu. Ty spożywając substancje psychoaktywne (amfetaminę i marihuanę) jeszcze bardziej w nią zaingerowałeś. Oba narkotyki mogą powodować zaburzenia psychotyczne z omamami i urojeniami, gonitwę myśli, derealizację i depersonalizację, lęk, otępienie i apatię. Amfetamina nasila także depresję. Jeśli bierzesz leki na depresję mogło dojść do interakcji między nimi a narkotykami.
Warto, żebyś skonsultował się z psychiatrą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...