Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się polskiego akcentu mówiąc po angielsku?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.. problem nr 35 do kolekcji

Chciałabym się pozbyć swojego polskiego akcentu gdy mówię po angielsku. Mam straszne kompleksy z tego powodu a szczególnie dlatego że znam język od urodzenia. (Jak się urodziłam i zaczęłam mówić to jednocześnie uczyli mnie polskiego i (amerykańskiego)angielskiego- nawet gdy mówię po polsku to mam taki trochę mieszany akcent)

Raz na rok jeżdzę do kraju którym oficjalnym językiem jest angielski, słucham TYLKO angielskich piosenek, czytam angielskie ksiażki(próbuję trudne słówka wypowiadać na głos),oglądam angielskie filmy, mówię po angielsku gdy rozmawiam przez telefon ze znajomymi zza granicy..... a nic nie pomaga.
Ja nie mogę tego przeżyć że niektóre osoby które mają marne słownictwo, nie znają dobrze gramatyki bo znają język tylko ze szkoły mają lepszą wymowe ode mnie.A ja niektórych rzeczy w ogóle nie mogę wymówić.

Co mam z tym zrobić? Tylko niech nikt nie mówi że mam zaakceptować bo nie mogę...i nie chcę! Tym bardziej że zacznę się kształcić w tym kierunku.
Jest w ogóle jakaś logopeda języka angielskiego?

Odnośnik do komentarza

Tylko że dla mnie już za późno by uczyć się słowek bo język mam opanowany. Ja już sama nie pamiętam jak nauczyłam się mówić bo to nie tak że musiałam uczyć się słówek a później ich definicji itp.. -to taki mój drugi język ojczysty tak jak polski.

Aż wstyd komukolwiek się przyznać bo akcent mam jakbym niedawno się nauczyła języka i często ludzie za granicą mnie źle odbierają z tego powodu.
Muszę to jakoś naprawić. Nie wiem jak nastawić język i usta by dobrze wymawiać.

Odnośnik do komentarza

Nie mam sposobu. Po prostu jak zaczęlam mówić swoje pierwsze słowa to moja matka i jeszcze mój śp. ojciec zadbali o to bym znała ten język- również mówili do mnie po angielsku jak i po polsku i tak się jakoś nauczyłam. Uważali że muszę go znać bo bez angielskiego nie ma przyszłości.
Jak już zaczęłam szkołe to już dobrze mówiłam.....tylko ten cholerny akcent. Pewnie po rodzicach go mam bo i ojciec miał akcent i matka nadal ma i z akcentem mnie nauczyli mówić. Masakra
Jestem zdania że jak od dziecka nie zacznie się uczyć języka a się nie jest wybitnie uzdolnionym to nie da się go nauczyć perfekcyjnie. W LO miałam 3 lata francuskiego + dodatkowe zajęcia językowe i bez słownika nie mogłabym nawet przeprowadzić prostej rozmowy. Tylko o dziwo moja wymowa z francuskiego jest o 100 razy lepsza niż z angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Są na to sposoby. Pierwszy to mówić zdecydowanie wolniej (bo im szybciej tym wyraźneijszy obcy akcent). Drugi to nagrywać siebie samego jak się mówi po angielsku i odsłuchiwać. Wtedy wyłapujesz wyraźnie najgorzej wypowiadane słowa i wiesz co poprawić, krok po kroku, słowo po słowie.

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Nic mi nie dokuczyło. Byłem po prostu złośliwy spontanicznie.
No ale co, nie słyszałaś jak ruscy mówią po angielsku? Albo francuzi?
Szpiegów z nich dobrych nigdy nie zrobisz w krajach anglosaskich.

Wcale nie musisz pracować z anglosasami, bo wiesz nie-anglosasom, którzy się porozumiewają po angielsku to tak naprawdę twój akcent wisi, byle byś mówiła poprawnie i do rzeczy.
Powiem więcej, dukające polki po angielsku bez problemu znajdują posuwaczy wśród włochów, arabów czy nawet rodzimych brytyjczyków.

Odnośnik do komentarza

haha wszystko jasne Buquile. Wszystko jasne. Nie obchodzi mnie komu mój akcent "wisi" . Ja chce sama dla siebie go poprawić.
Słyszałam jak ruscy mówią. Wszystko zależy od jednostki. Niektórzy mówią idealnie a niektórzy tragicznie. To samo tyczy się francuzów.
Jesteś forumowym prowokatorem ale ja się nie dam.
Ale możesz mi nie zaśmiecać postu , co się stało z "Gdzie szukać normalnych dziewczyn, o ile takie istnieją?"

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Ja wiem gdzie szukać takich dziewczyn, więc tamtem temat mnie mało dotyczy.

Co do meritum to nie wyjasniłaś wogóle dlaczego chcesz mieć akcent brytyjski czy tam amerykański, skoro jak piszesz - mówisz poprawnie, masz porządny zasób słownictwa (więc prawdopodobnie nie masz problemów z komunikacją w tym jezyku). No po co Ci ten wypacykowany akcent?

Odnośnik do komentarza

nie , nie denwerwuję się. Ja wiem jaki Buquile jest. Jest już na tym forum przez dłuższy okres czasu.
----
Nie mam problemów z komunikacją ale mam taką wade wymowy i jej nie lubię. Nie podoba mi się i tyle. CHCĘ ZROBIĆ COŚ DLA SIEBIE. Czy to tak trudno zrozumieć? Lubię ten język i chcę mówić idealnie pod każdym względem.
Są osoby które seplenią po polsku. Da się ich zrozumieć... ale seplenią i też chodzą do logopedy by się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Wada wymowy w ojczystym języku a obcy akcent w jezyku obcym, to jednak 2 różne rzeczy.
Jedyny ratunek dla Ciebie to znaleźć kompana do rozmowy w tym języku, który będzie cię z uporem i konsekwencją poprawiał, a ty nie będziesz się przy tym i z tego powodu denerwować.

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo zaluje ze wyjechalam do USA ale to juz wiesz..co do jezyka nie przejmuj sie ONI zawsze znajda powod aby nas zgnebic taka mentalnosc tacy ludzie:]! Nie wazne czy jestes wyksztalcony w swoim kraju sumienny pracowity kazdy len amerycki Len jest lepszy( Bo swoj) od pracowitego obcokrajowca!!;(

Odnośnik do komentarza

No nawet jak się tu wiele skończyło i ma się długi tytuł naukowy to w stanach to tak wiele nie znaczy. I czasami tak jest że jak tu się zrobi magistra to pojedzie się tam, trzeba nostryfikować świadectwo i przeważnie tego magistra uznają za licencjat i trzeba tam dalej uczyć się w collegu. Moja kuzynka tak miała. Maskara. A tu jest wysoki poziom nauczania, trzeba wszystko wkuwać na pamięć ,ma się krótkie terminy a tam czasami zaliczenie polega na zwykłym essay'u które się napisało W DOMU.
--
Buquile a do mnie mówili też po angielsku bo im wcześniej dziecko zacznie się uczyć tym lepiej się nauczy- i taka prawda

Odnośnik do komentarza

Ja tego wlasnie nie rozumie??jak mozesz nie uznac czyjes edukacji tylko dlatego ze nie jest usejowska??:ppp teraz w pracy zostalam usunieta ze stanowiska po czarna(!!) osoba mnie nie lubi I ona mnie trenowala bardzo zle na odwal sie toz to chore I najgorsze ze nie moge nic zrobic nic bo jestem
Jedynym obcokrajowcem!!kiedy zaczne sie skarzyc to strace prace!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...