Skocz do zawartości
Forum

Psychoza reakcyjna


Gość agnieszka 1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka 1985

Bardzo prosze o poradę, ponieważ sytuacja w naszej rodzinie jest bardzo ciężka. Chodzi o mojego tatę. Już od kilku lat miał napady dziwnego zachowania się. Kiedyś pił alkohol, nie nałogowo, ale zdarzyło mu się wypić po pracy z kolegami i myśleliśmy że może od tego tak ma, ale z czasem alkohol odstawił a pewne stany pozostały. Chodzi o to, że tata ma czasami dziwne napady, np. jest w pokoju i wybiega i krzyczy gdzie oni są? np. wczoraj chodził i zaglądał pod łóżko, pod dywany i szukał czegoś, potem sie z mamą kłócił, że mu pieniądze schowała, ale to nieprawda. Wieczorem szedł spać i nagle się podniósł gdzie są moje pieniądze itp. rano np. rozmawiał sam do siebie słowa że on wszystko wie, że on dobrze wszystko wie i że jeszcze zobaczą itp. Jednak gdy sie wejdzie do pokoju to on sie popatrzy i juz nic nie mówi ale jest nerwowy. Potem mu przechodzi i zachowuje się już normalnie. Czasem wydaje mi się, że się czegoś boi, jest zestresowany, czasem tak jakby się niecierpliwił czekając na coś, np chodzi do okna wygląda, zdarzylo mu sie pare razy ze odbieral domofon bo ktos dzwoni a nikt nie dzwonił. Myslimy z mamą że to moze byc psychoza reakcyjna bo podobne objawy znalazłysmy pod tym hasłem, czy to mozliwe? Co robic w takiej sytuacji? Tata na pewno nie bedzie chcial sie leczyc on uwaza ze ja, siostra i mama chcemy go skrzywdzić? On patrzy na nas z dystansem, ze nam nie ufa bo chcemy źle, cokolwiek, nawet jedzenie jest nie takie i że wszystko jemu na złość, co jest absolutnie nieprawdą. Jak można jemu pomóc?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Bardzo trudno na podstawie Twojego opisu stwierdzić, co może dolegać Twojemu tacie. Jedno jest pewne, że występują u niego urojenia (prześladowcze) oraz omamy, a także lęk. Jednak takie objawy nie są specyficzne wyłącznie dla jednej choroby. Należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia zespołu paranoicznego, reakcji paranoicznej, zespołu schizofrenoidalnego lub halucynozy. Konieczna jest konsultacja psychiatryczna, gdyż objawy mogą się nasilić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Pani Psycholog moj ojciec ma podobne objawy.u niego tez sa podsluchy,kamery itd.ojciec pozatym zachowuje sie prawie tak samo jak ten pan wyzej opisany.ojciec tez nie stronil od alkoholu.jaka moze byc przyczyna tej wyzej opisanaj przez pania choroby? Stres?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Córka78. Każda z chorób, które wymieniłam ma inne podłoże, a konkretne przyczyny nie są do końca zbadane. Najczęściej wymienia się wcześniejsze predyspozycje osobowościowe (podejrzliwość, nieufność), sytuacje stresowe także mogą wyzwolić chorobę, znaczenie ma również stopień nadużywania alkoholu - czy było to nadużywanie szkodliwe czy już uzależnienie. Radziłabym konsultacje u psychiatry, który dokładnie zdiagnozuje zaburzenie i określi jego przyczyny.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...