Skocz do zawartości
Forum

Czy to już uzależnienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Martwi mnie pewna sprawa, otóż w wolnym czasie lubię grać w gry komputerowe, bądź surfować po internecie. Dużo się czyta o uzależnieniu i nie wiem czy mnie to też dotyczy. Zazwyczaj gram po 3 godz dziennie ale z przerwami po 2 godz lub róznie. W weekend trochę więcej. Myślałem już o przestaniu z tym, ale w wolnym czasie kusi mnie do grania.Nie w gram nigdy w nocy albo cały dzień, ponieważ po dłuższym graniu czuję ból głowy. Poza tym czas spędzam na obowiązkach domowych, szkolnych tj. sprzątanie, nauka, prace na gospodarce. Kolegów mam w szkole, tam gadamy itp. Czasem mamy jakieś spotkanie poza szkołą. Nie mam dziewczyny, mam 20 lat. Co myślicie o tym? Jest to już nałóg i powinienem to rzucić, czy nie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Myślę, że uzależnienie to to jeszcze nie jest, bo masz świadomość innych obowiązków, których nie odkładasz na później a ostatecznie na nigdy, dlatego nie określiłabym tego uzależnieniem. Po prostu lubisz grać i grasz. Dobrze że masz świadomosć tego, że łatwo popaść w uzależnienie, bo granica jest faktycznie cienka. Dlatego spróbuj wprowadzić pewne zmiany do swojego życia, graj np. co 2 dzień po max 2 godziny, a inne dni spędzaj na obowiązkach domowych, szkolnych, na spotkaniach ze znajomymi, na szukaniu miłosci. Granie na komputerze nie jest złe pod warunkiem, ze sie zachowa umiar i te granie nie pochlania calego czasu kolidujac przez to z innymi obowiazkami, dlatego zrob sobie test - graj co drugi dzien. Jesli Ci sie uda - utrzymaj to i staraj sie nie przekroczyc tych godzin, jesli poczujesz sie zle z tego powodu bedziesz podenerwowany, zestresowany i rozkojarzony bo bedziesz myslal o grze i wykrecal sie od innych spraw zeby usprawiedliwic siebie ze zagrasz, wtedy przekonasz sie, ze jednak popadasz w nalog i dalej bedzie trzeba dzialac. Poki co mysle ze wszystko jest w porzadku ale ograniczyc warto - codziennie to jednak za duzo.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

ja tez lubię grać w gry szczególnie rpg:) mi zdarzało się grać przez 6 godzin ale to były pojedyncze przypadki;p Jeśli nie zawalasz przez to szkoły, wychodzisz z domu i nie robisz z siebie nerda to wszystko jest w porzadku według mnie

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja2424

Uzależnienie polega na tym, że nie może sie bez czegoś żyć, nie zauważa się innych ważnych spraw itp... U Ciebie to bym powiedziała, że jest to raczej hobby ale kiedyś może przerodzić sie w uzaleznienie, postaraj się ograniczyć np. do godziny dziennie a potem rób coś innego co Cię trochę zajmie-idź z kolegami, posprzątaj, biegaj.... wszystko w odpowiednich proporcjach bo każda czynność w nadmiernej ilości jest szkodliwa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...