Forum Psychologia

Brak uczuć i uczucie pustki po Solianie

~Nie Ma Mnie

~Nie Ma Mnie

CZeść.
Lekarz przypisał mi solian ale po nim moje objawy nie ustąpiły a doszły nowe. Mam kompletną pustkę, jestem jak wydmuszka jajka pusta w środku. Nie czuję kompletnie nic, żadnych emocji, ani złych ani dobrych, nic mi się nie chce, żyję chyba siłą rozpędu bo nic innego mnie nie trzyma. Nie chce mi się wstać, nie chce mi się chodzić do pracy czy gdziekolwiek. Nie czuję radości ani smutku, taki otępinienie. Moje pytanie brzmi czy to tylko jest tak na początku czy powinnam zgłosić się do psychiatry i poprosić o zmianę leku.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam,
Solian powinien działać aktywizująco na układ nerwowy, a u Ciebie jest zupełnie odwrotnie - piszesz, że Twoja aktywność spadła, że nie czujesz żadnych emocji. Działanie leku, zależy też od tego w jakim celu został on Ci przepisany, a także od długości jego przyjmowania. U niektórych osób efekty widać już po pierwszych kilku dawkach, a u innych po kilku tygodniach. Powinnaś się też zastanowić czy nie przyjmujesz innych leków, które mogą modyfikować działanie Solianu. Jeśli Twoje objawy będą się nadal utrzymywać, konieczna jest wizyta u psychiatry.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 33 lata, Lublin
Sonia

Sonia

Szkoda, że nie napisałaś ile czasu bierzesz ten lek, bo do każdego leku organizm musi się przystosować. Nie raz czytałam jak osoby pisały, że bardzo źle się czują po lekach na depresje ale na początku tak może być bo organizm się przystosowuje do przyswojenia leku. Jeśli bierzesz lek np. tydzien czy dwa to faktycznie mozesz na początku czuć się źle. Musisz to przetrwać i przeczekać, aż lek zacznie działaś i przejdzie etap rozstrojenia organizmu. Jeśli bierzesz lek już jakiś czas np. ponad miesiąc, dwa czy dłużej, to faktycznie źle że tak się czujesz i na Twoim miejscu poszłabym do lekarza psychiatry, który przepisał ten lek i powiedziała mu o swoich objawach, że się czuje gorzej niż wcześniej się czułam. Może lekarz dobierze inny lek lub zmieni dawkę bo depresja to jedno ale złe samopoczucie po lekach tez nie jest rozwiazaniem, dlatego powinnas o tym powiedziec lekarzowi. Nie odstawiaj leku na wlasna reke bo to tez moze sie negatywnie odbic na Twoim zdrowiu!

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 33 lata, Radom
PawiePiórko

PawiePiórko

Znikająca bo ja wiem czy lepsze... pomyśl nie czujesz totalnie nic ani chęci do tego by wstać, ani miłości ani nienawiści, jak roslina... mnie to przeraza

--

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

287 pawiepiorko Kobieta, 32 lata, Lublin