Skocz do zawartości
Forum

Jak zaakceptować homoseksualizm syna?


Gość ma...kz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 58 lat i dzisiaj syn 28 lat powiedział mi,że jest w związku z drugim mężczyzną - nie wiem co mam robić, Przyjąłem to ze spokojem i powiedziałem mu, że jest dorosły i jest to jego wybór. Ale mam problem ze sobą, nie potrafię się z tym pogodzić, chcę z nim porozmawiać, tylko czy to ma sens ? Czy potrafię go przekonać, że to nie ta droga, że znajdzie się na marginesie, że ludzie z najbliższego otoczenia odwrócą się od niego, czy można coś zrobić ? nie wiem co mam mysleć, wydaje mi się, że wszystko straciło sens, mam do siebie pretensje, że może to ja jestem winien, rozstałem się z moją małżonką 14 lat temu ale miałem cały czas kontakt z nim - nie wiem, jestem załamany, musze sobie z tym poradzić....Krzysztof

Odnośnik do komentarza

Krzysztofie, homoseksualizm to nie trąd, wydaje mi się, że nabrałeś jakichś dziwnych uprzedzeń. Co jest dla Ciebie ważniejsze -szczęście syna czy opinia innych? Bo dla mnie ważniejsze byłoby szczęście syna i nie obchodziłoby mnie co ludzie pomyślą, czy sie od niego odwrócą czy nie. Jeśli się odwrócą, to znaczy, że są nietolerancyjni ich sprawa, nie musi im się to podobać, nie muszą go lubic i kochać. To jego zycie, niech idzie własną drogą. Dobrze mu powiedziałeś - jest dorosły i to jego wybór, ale nie oskarzaj siebie. To nie Twoja wina, jest homoseksualistą, bo jest, ale jest tym samym człowiekiem co był i tak samo Cię kocha i tak samo jest wartościowy. To, czy kocha mężczyznę czy kobietę, to jego sprawa, nie zaglądaj mu do łóżka, bądź elastyczny. Nie przekonasz homoseksualisty do bycia heteroseksualistą. To nie jest chwilowa orientacja, on taki jest, pogódź się z tym, jeśli ktoś gejów spycha na margines to tak naprawde świadczy to o nim samym. Nie przejmuj się tym, może dla Ciebie to szok, może jeszcze nie oswoiłeś się z tą myslą - daj sobie trochę czasu, nic nie straciło sensu i nie miej do siebie pretensji. Twój syn jest w związku, jest szczęśliwy - wspieraj go w tym, jest Twoim dzieckiem, dla niego to ogromne wyzwanie przyznac sie do orientacji - doceń to i nie zawiedź go. Wszystko będzie dobrze, świat się zmienia, tyle sławnych osób jest homoseksualna, chociazby polscy celebryci czy córka Holland która pokazuje się z partnerką. Niech każdy zyje wg własnych przekonań, to jego życie, niech przeżyje je tak jak pragnie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Krzysztofie, nie możesz siebie obwiniać za to jak jest. Najważniejsze jest szczęście- Twój syn jest szczęśliwy. Nie myśl o tym, że będzie na marginesie, bo nie będzie, to ludzie którzy mogliby z niego szydzić sami na ten margines wejdą swoim zachowaniem. On nie robi nikomu nic złego, jest w związku, szanuje ludzi. Twoja rozmowa przeciez i tak nic nie da. Mozesz porozmawiac, ale o tym co on czuje, aby go elpiej zrozumiec, ale nic nie zmienić. I nie możesz się obwiniać! to nie jest nieszczęście

Odnośnik do komentarza

a od kiedy to homoseksualizm jest drogą do bycia na marginesie. Przecież homoseksualiści to nie są autsajderzy tylko normalni ludzie kochający, chcący być szczęśliwi. Jeśli będziesz mu na siłę coś tłumaczył to nic nie da a tylko się od ciebie odwróci bo stwierdzi, że go nie akceptujesz.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Panie Krzysztofie przede wszystkim proszę się nie obwiniać. Homoseksualizm to nie choroba, więc nie mają na niego wpływu czynniki środowiskowe. Rozmowa i namowy na zmianę orientacji seksualnej też nic nie pomogą.
Coming out dziecka jest zawsze szokiem dla rodziców. Akceptacja przychodzi stopniowo, z czasem. Proszę pamiętać, że Pański syn jest tą samą osobą, którą zna Pan od chwili urodzin i wyjawienie przez niego orientacji seksualnej tego nie zmienia.
Proszę się też zastanowić, czy oprócz obaw związanych z możliwością odrzucenia Pana syna przez innych ludzi, nie posiada Pan innych obaw. Może rozmowa z synem na ich temat uspokoiła by Pana i pomogła w akceptacji.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...