Skocz do zawartości
Forum

Bezsenność po tragicznych przeżyciach


Gość so...21

Rekomendowane odpowiedzi

Mając 17 lat (dzis mam 42) bedąc w zakladzie karnym w nocy obudzilo mnie mocne pukanie w drzwi od celi ,walil klawisz krzyczac zdejmij go zdejmij go ,spalem wtedy na pietrowym luzku po przeciwnej stronie spal kolega ja nie wiedzac o co chodzi odwracajac sie w strone sasiada chcialem zapytac co sie dzieje ale wtedy zobaczylem przy mojej glowie na kracie ze kolega sie powiesil od tamtej nocy nigdy jeszcze przez ten okres nie przespalem calej nocy gdy zasne budze sie co godzina prubowalem lekow nic nie pomaga zwasze sie przebudzam co to jest bo juz nie mam sily

Odnośnik do komentarza

W zasadzie to Ci się nie dziwię, że nie możesz spać, jak ja bym doświadczyła tego co Ty, to miałabym lęki nie tylko w nocy ale i w dzień. To tragiczna historia i bardzo Ci współczuję, tego co przeżyłeś, nie wyobrażam sobie tego co czułeś wtedy. Ta sytuacja na pewno na Ciebie bardzo wpłyneła niestety negatywnie i teraz masz problemy ze snem. Po prostu zrodziła w Tobie lęki, niepokój stres, taką wewnętrzną nerwicę, która uaktywnia się w nocy, bo idąc spać podświadomie myślisz o tej sytuacji sprzed lat, boisz się, że znów usłyszysz te słowa i zobaczysz nogi...

Nie uwolniłeś się jeszcze od tego przeżycia, nie pogodziłeś się z nim, nie oswoiłeś. Czasem potrzeba czasu, aby zdystansować się do tego, zamknąć to gdzieś w szufladzie przeszłości, a czasem sam czas nie pomaga i potrzebna jest pomoc specjalisty. Minęło już ponad 20 lat od tamtego wydarzenia, a ono cały czas tkwi w Tobie. Dlatego bez wahania powinieneś pójść do psychologa i przejść terapię po tym traumatycznym wydarzeniu, bo to co opisujesz, te budzenie się w nocy jest wlasnie lękiem, możliwe, że nerwicą lękową, stresem, związanym z tą sytuacją. Psycholog na terapii pokaze Ci jak uwolnic z siebie te emocje, które są w Tobie i których się jeszcze nie wyzbyłeś, pokaże Ci jak je oswoić, jak się do nich zdystansowac, jak nabrac wewnętrznego spokoju. Pni mają swoje metody, na pewno są specjalnie opracowane dla ludzi po ciężkich przejściach, chociązby po wypadku, po widzeniu czyjejś śmierci itp. Pójdziesz, pare spotkań i zobaczysz, że poczujesz sie lepiej. Naprawdę warto, bo nie możesz tak zyć w niepokoju i cierpiec na problemy ze snem. zasługujesz na spokojny sen i uwolnienie sie od tych nocnych koszmarów. Zapisz sie do psychologa, zobaczysz, ze poczujesz sie lepiej. A zanim zapiszesz sie na wizyte, pij melise przed snem, albo popros lekarza rodzinnego o cos na sen i uspokojenie. Unikaj palenia marihuany, bo marihuana moze nasilic leki. Najwazniejsza jest w tym wypadku psychoterapia!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

a po tym wydarzeniu dostaliscie pomoc psychologa, czy nie zaproponowano Wam takiej mozliwosci? bo wg mnie to strasna historia i nie dziwie Ci sie ze cierpisz na bezsennosc, zdeycowanie idz do psychologa, bo te mysli Cie beda wypalaly i nasilaly niepokoj, a przeciez nie mozna tak zyc w stresie. zadbaj o swoje zdrowie i pomysl o tym psychologu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
To co przeżył Pan w wieku 17 lat było bardzo ciężkim doświadczeniem, traumą. Tym bardziej, że spotkało to Pana w bardzo młodym wieku.
Często zdarza się, że po doświadczeniu traumy ludzie nie mogą sobie z nią poradzić przez lata. Przeżycie wraca jako tak zwany flashback, który jest jednym z objawów zespołu stresu pourazowego.
Dla Pana zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego radziłabym się wybrać do psychologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja jak to czytam to mam ciarki na plecach. To okropne co przeżyłeś. Nie dziwię Ci się, że nie możesz spać. Musisz iść do psychologa, aby otrząsnąć się z tych wspomnień. Często jest tak, że pewne wydarzenia, często właśnie te przykre, negatywne, zostają w nas i cały czas dają się we znaki. Gdy zasypiamy pojawiają się myśli, pojawiają się sny. Czasem trzeba się cofnąć na terapii do tych wydarzen, przezyc je na nowo aby uwolnic wszystkie uczucia, które drzemią, wyrzucic je z siebie, wykrzyczec to wszystko, zeby to było formą oczyszczenia. Musisz tak zrobic, tyle lat to juz trwa, pora uwolnic sie od tego. Nabierzesz siły, bedziesz mógł zasnąc i spać spokojnie, naprawde warto. Spróbuj!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...