Skocz do zawartości
Forum

Jak walczyć z natrętnymi myślami dotyczącymi Boga?


Gość My...07

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze.mam 20lat.mam nerwice.mam myśli ktore nie daja mi spać ani jesć.sa to mysli w ktorych obrazam boga choć tego nie chce to samo mi przychodzi na myśl.jestem bezsilna nie wiem co robić.proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś gdzieś czytałam albo słyszałam o podobnej sytuacji. Osoba miała myśli o Bogu, obrażała Go w myślach, chociaż tak naprawdę była wierzącą osobą. Myślała, że jest opętana czy coś, ale nic z tych rzeczy. Po prostu miała silną nerwicę.

A ta nerwica polegała własnie na tym, że pojawiały sie myśli na odwrót. To na czym jej zależało widziała w złym świetle, tak samo moze byc u Ciebie - może Bóg jest taką sferą sacrum, należy Mu się szacunek, a Twoja nerwica odwraca właśnie zachowanie. To taki wewnętrzny bunt, zrobię coś złego, coś na przekór i nikt mi nic nie zrobi itp. Czasem tak jest ze przy nerwicy nasilaja sie mysli, których sie boimy, np. jak ktos jest wierzacy to moga sie pojaiwc mysli, ze Boga nie ma itp. Tak sie dzieje, to taka choroba, ktora czesto po prostu miesza nasze mysli i czesto to o czym myslimy w ogole nie zgadza sie z tym w co wierzymy i jakie mamy przekonania. Dlatego nie stresuj sie z tego powodu, nie traktuj tych myśli na serio. Zgłoś się do psychologa i powiedz mu o tych myslach i o nerwicy. Moze dzieki terapii uda Ci sie odgonic te mysli, zapanowac nad nimi. Jak sie pojawią, to powiedz na głos - to nie moje mysli, to nie moje słowa, to choroba nie ja. Nie wierz w te mysli, odpychaj je od siebie az z nimi wygrasz raz na zawsze. Uda Ci się, zobaczysz, ale na pewno wiele moze pomoc psycholog lub psychiatra dlatego zapisz sie na terapie i zobaczysz ze sie od tego uwolnisz!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Silne obsesyjne, natrętne myśli, które pomimo wysiłków stale powracają są objawem zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych (nerwicy natręctw). Gdy takie myśli się pojawiają wzbudzają lęk oraz poczucie winy. Po pierwsze musisz zrozumieć i uświadomić sobie, że Twoje myśli nie są Twoją winą - to wynik choroby. Po drugie udaj się do psychiatry. Lekarz dobierze odpowiednią dla Ciebie psychoterapię, która pomoże Ci określić co wyzwala te myśli oraz zaproponuje najlepsze dla Ciebie techniki ich łagodzenia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...