Skocz do zawartości
Forum

Nasilanie się objawów BPD


Gość be...ko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.wydaje mi sie ze mam BPD.wiekszosc symptomow sie zgadza. od jakiegos czasu moj stan sie nasila.nie potrafie sie juz uczyc i normalnie myslec...przeraza mnie to.wszystko sie zaczelo chyba gdy mialam 11 lat i trwa do teraz.bylam dobra uczennica z super pamiecia ale juz wtedy bylo cos nie tak,pamietam ze chodzilam na strych i przagladajac sie w lustrze ,bilam sie po twarzy po czym plakalam...zaczynalam i pozucalam mase zeczy...probowalam 3x studiowac i z ledwoscia chyba teraz skoncze licecjat...choc jeszcze nie zaczelam pisac pracy.
dzialam samodestrukcyjnie i nie potrafie sobie z tym radzic.np.nawet jak juz napisze jakas prace ze studiow to i tak oddaje ja dlugo po terminie bo nie potrafie sie zebrac by wyslac ja przez maila...jestem strasznie impulsywna i mam chustawki nastrojow.mam wspanialego chlopaka i nie mam powodu na niego nazekac a mimo to jestem nieszczesliwa.nie wiem czego w zyciu chce.mam 28 lat i to przeraza mnie najbardziej.mialam rowniez czas kiedy sie okaleczalam i sprawialo mi to przyjemnosc...zyje jakby w innym swiecie i nie potrafie odnalezc drogi do zeczywistosc...
czy jest moze gdzies w szczecinie lub poznaniu jakas poradnia lub ktos kto moglby mnie zdiagnozowac i pomoc...jestem w stanie dojechac w kazdy koniec polski byle ktos mi pomogl.

Odnośnik do komentarza

Hej, może się nie znam, bo nie jestem psychologiem, ale mnie to nie wygląda na stricte borderline (jeśli już to w delikatnym zarysie). Borderline to chwiejnośc emocjonalna, np. śmiejesz się a po chwili płaczesz, popadasz w depresję, a po chwili znów jesteś szczęśliwa. Nie zauwazyłam, żebyś miała napady gniewu (bo impulsywność o której wspominasz wcale nie musi tego oznaczac, ja tez czesto jestem impulsywna), czy niestabilny obraz siebie. Może tak jest, może o tym nie wspominasz, nie wiem. Jeśli faktycznie podejrzewasz u siebie borderline, jesli poczytałas o tym i wiesz, że to to, wówczas powinnaś zgłosić się do psychologa lub lekarza psychiatrii, w niektórych sytuacjach borderline leczy się w szpitalu.

Powinnaś zgłosić się do psychologa, on przeprowadzi wywiad, powie Ci czy to BPD czy nie i zaproponuje dalsze leczenie lub pokieruje dalej. Mieszkasz w Szczecinie - to duze miasto na pewno trafisz na dobrego psychologa. Poszukaj opinii w internecie, ludzie czesto korzystaja z porady psychologow i dzielą się opiniami na ich temat. Znajdz takiego, zapisz sie na wizyte. Porozmawiaj takze ze swoim chłopakiem, powiedz mu, ze przechodzisz trudniejszy orkes, ze potrzebujesz jego wsparcia, potrzebujesz tego, aby Cie motywował. Moze po prostu nie wierzysz w siebie, poddajesz się i zbyt łatwo rezygnujesz - masz przykład z 3 kierunkami, których próbowałaś. Może własnie to jest Twój najwiekszy problem - brak wiary w siebie, a przez to te hustawki nastrojow i samookaleczanie sie, które wynikało z braku zadowolenia z siebie. Zastanów się co Cię blokuje czy może jest jakeis wydarzenie, sytuacja, ktoś lub coś bedace zrodlem tego stanu. Znalezienie zrodla to juz polowa sukcesu. Dlatego zastanow sie nad tym i skorzystaj z porady psychologa, on Ci wystawi diagnoze i powie co dalej. Mam nadzieje ze to nie bpd tylko chwilowy kobiecy kryzys, który raz dwa rozwiążesz!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zaburzenia osobowości to głęboko zakorzenione i utrwalone wzorce zachowań, które wiążą się z subiektywnym cierpieniem i powodują trudności w funkcjonowaniu społecznym.
Z tego co piszesz taki stan trwa u Ciebie od okresu wieku szkolnego, jest więc utrwalony. Jedak objawy o których piszesz, nie są stricte objawami osobowości pogranicza. Być może występują u Ciebie mieszane zburzenia osobowości (z elementami borderline oraz osobowości bierno - agresywnej), ale postawieni takiej diagnozy przez internet byłoby nadużyciem. Radziłabym skonsultować Twoje objawy z psychologiem lub psychiatrą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...