Skocz do zawartości
Forum

Napad lęku u nastolatki


Gość ty...aa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, i chciała bym się dowiedzieć czy mogę mieć napady lęku.
Ostatnio ok. 2 położyłam się spać, i nagle rozpłakałam się bez powodu, trzęsłam się i bardzo mocno biło mi serce. Uczucie strachu miałam ok. 15- 20 min. Nie mogłam zasnąć i bałam się byle rzeczy. Czym może byś to spowodowane i jak mam sobie z tym radzić?

Odnośnik do komentarza

Nagły napad płaczu bez powodu i kołatanie serca wcale nie musi oznaczać typowego lęku jak w przypadku depresji lękowej czy nerwicy lękowej, ale może wskazywać na stan nerwicowy. Piszesz, że oprócz tego pojawił się strach - ale czy był to niepokój czy strach własnie z powodu kołatania serca i płaczu, bo nie wiedziałaś co sie stało?

Jakkolwiek by nie było, możliwe, że był to napad nerwowy. Jesteś młodą dziewczyną, w okresie dojrzewania młodzi ludzie są podatni na różnego rodzaju stresy, nerwy, bardzo emocjonalnie podchodzą do pewnych spraw, przeżywają je. Możliwe, że tak się dzieje w Twoim przypadku - stąd ten napad, który wystąpił w nocy, kiedy poszłaś spać - tak się często dzieje gdy się czymś martwimy, myślimy o czymś, przezywamy. Zastanów się co może być taką kwestią u Ciebie. Może stresujesz się szkołą, albo zauroczyłaś się i te uczucie wprowadza jakiś niepokój, może się czegoś obawiasz? Staraj sie oswoić z tym co Cię stresuje, spojrzeć na to z dystansu. Staraj sie to rozwiązać, załagodzić, żeby nie wywoływało na Tobie zbyt silnych emocji. Jeśli takie napady zdarzają się sporadycznie i głównie w nocy, pije melisę przed snem i kładź się wcześniej spać. Przed snem przewietrz pokój i unikaj tv przed snem. Jeśli takie napady beda coraz czestsze i w dzien i w nocy i nie bedziesz mogla sie z nimi uporac - porozmawiaj na ten temat z kims bliskim, np. mamą.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli taki atak wystąpił raz to raczej nie powinnaś się obawiać, że to objaw zaburzeń nerwicowych. Zastanów się, czy przypadkiem ostatnio nie masz za dużo zajęć, nie jesteś przemęczona lub znajdujesz się w stresującej sytuacji. Zadbaj o relaks, higienę snu - kładź się o stałych porach i najlepiej przed północą, przeznaczaj też odpowiednią ilość godzin na sen, zadbaj o dietę. Jeśli taki atak wystąpił już po zaśnięciu to możliwe, że doświadczyłaś snu lękowego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...