Skocz do zawartości
Forum

Forumowy Hydepark


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrym przykładem na prostą mądrość jest ks Józef Tischner- nieakceptowany przez KK nieżyjący już niestety filozof.
Napisał tzw "Historię filozofii po góralsku".
Rozumiał i pokazał ze mądrość człowieka to nie tylko umiejętnie doboru gładkich słówek.
To z tej książki pochodzi słynna klasyfikacja
"Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda."

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Datoja
Rivers
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:)
Ale czlowiek z odrobiną empatii wie ze w życiu liczą się nie tylko umiejętności radzenia sobie,ale również element tzw fartu, łutu szczęścia, pomyślnego zbiegu okoliczności.
Przykładowa bezdomność nie zawsze jest na własne życzenie a już na pewno nie w PL.

No tak Datoja. Tylko, że zazwyczaj tak właśnie jest, że tylko przez ciągłe bezmyślne nadużywanie alkoholu, ludzie potem tracą to wszystko, czego udało się im rzekomo dorobić wcześniej. Z piciem alkoholu niestety, jest tak samo jak z przysłowiowy lizaniem c**ki- chwila nieuwagi, a już możesz być w ciemnej d***e

Odnośnik do komentarza

Ale To tylko jeden z powodów "utraty wszystkiego".
Ja wiem ze z punktu widzenia chłopaka który ostro zapi-lal za granica i się czegoś w młodym wieku dorobił - to może tak wyglądać, ale to nie tak.
Sam wiesz ze nie każdy ma takie same możliwości, choćby rodzinne czy zdrowotne...

Sugerowałabym Tobie obejrzenie kilku programów interwencyjnych, np p.Jaworowicz :-)

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

Każdy może wyjechać do pracy za granicę i wcale nie trzeba mieć do tego żadnych znajomości. Teraz np... mój sąsiad wyjechał do Niemiec do pracy i wcale nie ma tam nikogo obsadzonego. Trzeba po prostu chcieć w ogóle gdzieś dalej się ruszyć i tyle.

Może potem sobie oglądnę, ale najpierw muszę sobie jakiś obiad przyszykować. :-)

Odnośnik do komentarza

Możliwości rodzinne - to miałam na myśli warunki tu w Polsce- nie każdy może zostawić rodzinę w określonym czasie i sytuacji.
Chociaż - no też nie powiesz, ze nie jest o wiele łatwiej mając kogoś tam.
No i pomijasz aspekt zdrowia.

Uczciwe podejscie do życia to wg mnie zrozumienie ze wszystko jest względne- i nie należy krytykować kogoś nie biorąc pod uwagę szeregu uwarunkowań.
Przysłowiowy diabeł często tkwi w szczegółach:)

Ja tez muszę zrobić obiad i iść do lekarza z moją chorą nóżką :(
Smacznego:)

Odnośnik do komentarza

DarkRivers

Każdy może wyjechać do pracy za granicę i wcale nie trzeba mieć do tego żadnych znajomości. Teraz np... mój sąsiad wyjechał do Niemiec do pracy i wcale nie ma tam nikogo obsadzonego. Trzeba po prostu chcieć w ogóle gdzieś dalej się ruszyć i tyle.

Może potem sobie oglądnę, ale najpierw muszę sobie jakiś obiad przyszykować. :-)

Ja tam bym się jednak bał jechać w ciemno

Odnośnik do komentarza

o kurde :) ta piosenka didi here with me, to moje dziecinstwo, a ja nie znalam tytulu! (znaczy sie slyszalam jak moja siostra - 13 lat starsza ode mnie tego sluchala gdy byla w liceum, i mama mia tez oraz inne, ja mam 20lat tera)
Od siebie polecam Prodigy oraz Muse

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...