Skocz do zawartości
Forum

Czy można wyleczyć alkoholika bez odwyku?


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisałem się na otwarty miting AA w centrum leczenia uzależnień Want. Przez miting trafiłem na pełną terapię łącznie z detoksem. Nauczyłem się zwalczać nawroty, pilnuję się, mam grupę wsparcia. Przeszedłem w sumie cały program AA, ośrodek mi pomógł znacznie więcej niż musiał. Cena nie odpowiada absolutnie jakości traktowania pacjenta. Dają z siebie maksa.

Odnośnik do komentarza
Gość Katkisa

Jeszcze muszę nieco uzbierać, ale dla mnie warto wydać pieniądze na swoje zdrowie... Oczywiście z nałogu można wyjść bez tego, ale wszystko zależy od człowieka. Myślę, że grupa ludzi, którzy po prostu z dnia na dzień zrywają z nałogiem, jest niewielka. O wiele lepiej jest mieć wsparcie, nie tylko rodziny, ale też fachowców. O wiele lepiej jest poznawać ludzi, którzy mają taki sam jak my problem i chcą zerwać ze zgubnym nałogiem.I lepiej mieć ułożony plan dnia i konkretne zajęcia, które organizują życie osoby uzależnionej. Powodzenia wszystkim, dacie radę :)

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku nie było to możliwe. Trafiłam do Ośrodka i tam dopiero znalazłam skuteczną pomoc. Sama nie umiałam pożegnać się z nałogiem, udawało się czasami na tydzień, czasami na miesiąc, ale nigdy dłużej. Podejść było kilka. Teraz po odwyku jest inaczej. Jestem już pół roku w domu. Żyję normalnie, znalazłam pracę, nie piję. Dla każdego jest nadzieja, trzeba tylko wykonać ten pierwszy krok.

Odnośnik do komentarza

Alkoholika nie wyleczysz. Alkoholik może wyleczyć się sam, oczywiście jeśli będzie miał ku temu powody, co rzadko się zdarza.

Cóż Twoja matka widzi już tylko czarną stronę życia. Prawdopodobnie panuje u was patologia analfabetyzmu emocjonalnego, to najczęstsza przyczyna alkoholizmu.

Odnośnik do komentarza

Jest tak, jak mowi czlowiek wyzej. Alkoholik musi dojsc do takiego momentu, w ktorym poczuje, ze albo zdechnie albo bedzie chcial z tego wyjsc. Do tego momentu alkoholik czy osoba uzalezniona bedzie zawsze, bez wyjatku, poslugiwac sie innymi w celu odniesienia osobistych korzysci bo najczesciej akoholikami sa osoby, ktore maja problem z emocjami, z bliskoscia, ktore sa z rodzin dysfukcnyjnych (bo jakby nie mialy problemow tego typu, to by ich nie zapijaly).

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że można bez odwyku. Nie piję już ponad 8 lat, a piłem bardzo dużo, często i przeważnie piłem do takiego stopnia, aż zaliczałem "zgona" wtedy dopiero było mi dość :-) Jak się chce rzucić, to wszystko można. Cieszę się, że nie piję i nawet już nie zamierzam do tego wracać :D

Odnośnik do komentarza
Gość Agniecha87

sama ostatnio zastanawiałam się nad pomocą, wydaje mi się że mam pewne objawy... :(
chiciałam się zapisać na odtruwanie alkoholowe - ktoś próbował? możecie coś polecic? mój szwagier był w Lublinie w klinice (dla zainteresowanych, w jakiej: https://meditus.eu/). Wszystko było ok ale potem i tak zaczał pić. Zastanawiam się czy przegrał walkę, czy może lepiej iśc w inne miejsce? jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Gość Ranking

Najskuteczniejszą formą leczenia nałogu jest korzystanie z profesjonalnej pomocy, jaką świadczą ośrodki terapii. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) to miejsce, dzięki któremu zapoznacie się z opinią pacjentów o ośrodkach z całej Polski. Zrozumiecie jak ważna jest profesjonalna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość hieronimo

Mnie pomogli w Osrodku Tratwa w Wiśle, rewelacyjny ośrodek, super ludzie prowadzą terapie, osoby które wyszły z uzależnienia, domowe warunki i ta cisza wokół...spokój, spacery, długie rozmowy...mnie pomogli to juz 8 miesięcy jak nie piję i nie mam zamiaru wracać do nałogu. Sąsiadce mojej poleciłem ośrodek bo syn uzależnił się od dopalaczy...z tego co wiem jest obecnie w ośrodku

Odnośnik do komentarza

Odwyk jest najskuteczniejszą formą leczenia. Kilkutygodniowa terapia w ośrodku zamkniętym może odmienić los osoby uzależnionej. Na rankingu ośrodków terapii (osrodkiterapii.pl) znajdziecie oferty ośrodków z całej Polski oraz opinie pacjentów na ich temat.

Odnośnik do komentarza

terapia pod okiem wykwalifikowanych terapeutów przyniesie sukces jesli oczywiście osoba uzależniona chce wyrwac się z nałogu. Sam jestem po takiej terapii, pomogli mi własnie w Tratwie w Wiśle, dla mnie najlepszy Ośrodek Leczenia Uzależnień.

Odnośnik do komentarza
Gość Mahomet

Pewnie że można. Ja tam waliłem kiedyś równo. Pierwszego zgona zaliczyłem już jakoś przed 15/ tym rokiem życia. A piłem dużo i często, bo praktycznie przez 5 lat w każdy weekend byłem najebany jak świnia. A teraz to już chyba z 10 lat nie piję już. I co leszcze? Da się bez terapii? pewnie ze się da, tylko trzeba chcieć hehe

Odnośnik do komentarza
Gość Justynkaa1

Wedlug mnie lepiej jednak wybrac sie do specjalistycznego osrodka bo samemu mozemy wiele nie zdzialac. Warto zachecic taka osobę do udania sie na leczenie do prywatnej kliniki Medox - oni od wielu lat z powodzeniem rozwiazują takie problemy. Mozna im zaufac

Odnośnik do komentarza
Gość hennryk11

Z własnego doświadczenia powiem, że wyjść z tej choroby bez pomocy specjalistów jest bardzo cieżko. Mi pomogła terapia w ośrodku Przebudzenie pod Wrocławiem. To im w naprawdę dużej mierze zawdzięczam to, jak jest teraz. Nie ma co się wstydzić prosić o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Nina Walk

Podobnie miałam problemy z nadużywaniem alkoholu. Kilkakrotnie rzucałam picie i wracałam do nałogu. W końcu trafiłam na odwyk i przeszłam detoks. Po wyjściu musiałam poszukać wsparcia u świetnej specjalistki pani psycholog I. Maślankowskiej w Opolu. Wzięłam udział w psychoterapii dzięki której nauczyłam się jak rozwiązywać swoje problemy bez alkoholu. Należę do grupy AA, która jest mi bardzo bliska i pomocna.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się nakłonić męża do psychoterapii i leczenia. Jego nałóg już przybrał taką zaawansowaną formę, że bez pomocy profesjonalisty nie było możliwe dalsze współżycie. Mąż cały czas jest pod opieką psychoterapeutki pani Maślankowskiej. Obserwuję ogromny wpływ tej pani psycholog na zachowanie męża i jego podejście do leczenia. Zaczęło mu zależeć na wyjściu z tego nałogu, a to najważniejsze, bo chce. Bardzo polecam doświadczenie i profesjonalizm pani Ireny.

Odnośnik do komentarza

Od lat miałam problem z alkoholem. Nie raz próbowałam zerwać z tym nałogiem zapisywałam się na różne psychoterapie, mitingi, do klubów AA na nic to wszystko, ponieważ po jakimś czasie wracałam do nałogu. Dopiero, gdy trafiłam z polecenia do pani psycholog I. Maślankowskiej usłyszałam, że przy tak zaawansowanym uzależnieniu sama terapia nie wystarczy. Pani psycholog przekonała mnie do podjęcia decyzji o odwyku w ośrodku zamkniętym. Jej argumenty i wiedza wynikająca z olbrzymiego doświadczenia wywarły na mnie taki wpływ, że zdecydowałam się. Dzisiaj nie żałuję tej decyzji, jestem inną kobietą, wszystko diametralnie zmieniło się dzięki pomocy pani psycholog, jestem jej ogromnie wdzięczna. Otrzymałam nowe życie i drugi start.

Odnośnik do komentarza

Alkoholizm jak każde inne uzależnienie można pokonać jeśli się samemu chce. Nikt nikogo na sile nie zmusi niestety. Ale jesli już się zdecyduje na leczenie to warto wybrać ośrodek. W necie znajdziecie Ranking ośrodków terapii . W Polsce jest wiele ośrodków leczących uzależnienia. Z badań wynika ze najlepiej z nałogiem radzą sobie osoby które same chcą z nim zerwać, posiadają wewnętrzna motywacje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...