Skocz do zawartości
Forum

Nocne poty po odstawieniu alkoholu


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem uzależniona od alkoholu. Mam 27 lat. Od kilku miesięcy się leczę. Z abstynencją idzie mi rożnie. Obecnie nie piję 6 dzień. Moje pytanie brzmi: jak długo mogą trwać nocne poty po odstawieniu alkoholu? Budzę się w środku nocy (od 6 nocy) cała zlana potem. Naprawdę są to silne poty - krople spływają mi po ciele, tak, że muszę przynajmniej dwa razy w nocy zmieniać koszulkę. Jest mi wtedy strasznie zimno. Ile jeszcze takich nocy może mnie czekać? Poty natychmiast mijają, kiedy wieczorem wypiję chociaż trochę alkoholu. innych objawów odstawiennych już nie mam.
I pytanie drugie. Czy w Polsce stosuje się leki przeciwuzależnieniowe? (np. naltrekson, campral)?

Pozdrawiam
Dominika

Odnośnik do komentarza

Jak bedziesz wypijała nawet kieliszek alkoholu, to nigdy nie uwolnisz sie od tych potów. Musisz nie pić, w ogóle, bo inaczej to nie jest odstawienie alkoholu. To tak jak narkomani, jak raz zazyja narkotyk to zmniejszaja im sie objawy odstawienia a jak sie pojawia to zazywaja zeby sie nie pojawialy - to nie jest odwyk to jest nadal uzaleznienie. Musisz odstawic alkohol nie pic w ogole, wowczas z czasem poty miną. Nie wiem ile moze to trwać myślę że kilka - kilkanaście dni. Jeśli masz problem z zapanowaniem nad abstynencją i wiesz, że pomimo tego, że chcesz odstawić alkohol zdarza Ci się sięgnąć po trochę, aby objawy odstawienia nie były tak silne, powinnas sie zastanowic nad leczeniem odwykowym w szpitalu, tak zebys nie miała mozliwosci kontaktu z alkoholem, wtedy taka kuracja po pierwsze bedzie skuteczna a po drugie szybciej przez nią przebrniesz i bedziesz pod kontrola lekarzy, którzy w razie czego posłużą jakims lekarstwem i przede wszystkim terapią, bo przy odwyku ważna jest terapia a jakie leki stosuja i czy stosują to nie wiem, ale myślę, że w szpitalu na pewno coś stosują, jak jesteś w domu, to nie wiem czy dadzą Ci leki, bo beda sie obawiali, że moze sie od nich uzaleznisz. Porozmawiaj z psychologiem czy lekarzem i zastanów się nad odwykiem w szpitalu i pamiętaj, że nawet łyk alkoholu "na poty" psuje to nad czym do tej pory pracujesz!!!!!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Objawy niepowikłanego zespołu odstawiennego zazwyczaj ustępują po kilku dniach - pod warunkiem zupełnego odstawienia alkoholu. Jeśli nie radzisz sobie z zupełną wstrzemięźliwością, może powinnaś pomyśleć o szpitalnej detoksykacji.
Co do leków przeciwuzależnieniowych to stosuje się najczęściej akamprozat oraz wspomniany przez Ciebie naltrekson. Akamprozat zmniejsza uczucie głodu alkoholowego, a tym samym wydłuża okres abstynencji, natomiast naltrekson jest lekiem blokującym receptor opioidowy, a tym samym niweluje jeden z oczekiwanych skutków wypicia alkoholu - euforię. Jednak farmakoterapię stosuje się jedynie jako wsparcie psychoterapii (to ona ma na celu zmianę negatywnych nawyków). Szczególnie w przypadku naltreksonu - bez psychoterapii jego skuteczność jest zbliżona do efektu placebo.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr gos

Witam ja jestem po 8!dniowym ciagu alkoholickim nie mogę spac w wogole od 3 dni czuje się mega zle jest to nie do opisanie nie wiem co mam zrobić chyba zapisze się do AA .Ostatnio nie piłem 4,5 miesiąca ale goście koledzy wiadomo ta choroba jest straszna.

Odnośnik do komentarza

Co pomaga na poty, a nawet usuwa je od pierszej nocy. glodowka wodna, posty sokowe, warzywne do 400 kcal na dobe, posty o chlebie i wodzie. Jesz na przyklad 3 x dziennie po 2 kromki chleba na zakwasie i pijesz 2-3 litry samej wody, moze byc zcytryna. Mozesz tez detoksykowac sie na piciu wody z syropem klonowym(miodem-uzupelnia potas, zmniejsza drzenie miesni etc.), korzeniem imbiru i cytryna. Po 3-5 dniowym poscie glowne toksyny wychodza, zaczynasz oczuwac wstret do np. alkoholu, papierosów. Przestaja smakowac. Cialo sie przestawia na spalanie zbednych pokladów tluszczu, usuwanadar wody (i piwny brzuszek). Ja gdy poszcze 7 dni, to niestety jako efekt uboczny w oddechu pojawia sie aceton (podobnyzapach do alkoholu, zmywacza do paznokci), myje sie równiez czesciej, bo cialo moze pachnac mocznikiem. Ci, co sa w naszym otoczeniu moga to wyczuc niestety, my siebie nie czujemy. Warto poczytac okuracjach postowych, glodowkach i polglodowkach. Po postach czlowiekowi zaczyna oechciewac sie szkodliwych produktów,wtymalkoholu, kawy, herbaty,papierosów. Przestaja smakowac, uzaleznienie fizyzne po detoksie sie leczy. czlowiek nabiera dobrego nastroju, zaczyna planowac przyszlosc, ciagle cos chce robic.Zas dodatkowa psychoterapia moze byc uzupelnieniem leczenia albo chociazby wsparcie z forum. Miewalem ciagi alkoholowe i poty nocne, bezsennosc, ale juz w trakcie pierwszej nocy nie mialem symptomow odstawiennych. Polecam tez kapiele 2 razy dziennie w duzej ilosci soli morskiej albo imbiru, co beda "wyciagaly dotyksyny. Na przemian - slona kapiel, imbirowa na wieczór. Witamina C w bardzo duzej ilosci oraz komleks witamin z grupy B, kiszonki, szalwia (napary) tez lecza. Gdzies czytalem, ze witamina B1 leczy alkoholizm. Mozna poczytac.

Odnośnik do komentarza
Gość tomaszmiskiewicz

Jestem alkoholikiem od ponad lat 28 lat.w tej chwili.lecze sie w angielskim osrodku terapeutycznym.po raz.pierwszy w moim zyciu.zdiagnozowano trafnie przyczyne picia.nie byl.to latwy proces gdyz w to wszystko w moj.alkoholizm zamieszany.byl ojciec a jak wiadomo ciezko jest mowic o.najblizszej.rodzinie zle,.moj.ojciec tez jest alkoholikiem ktory notorycznie znecal.sie nade mna psychicznie.przez okres.18.,lat.balem sie panicznieojca przez co.tlumilem w sobie.chory.lek.to.bylo.straszne..ojciec przesladowal mnie.nazywal.bez powodu.kurwa .debilem.gnoil bez powodu .silny lek przed ojcem tlumilem alkoholem .nie.wiedzialem ze lek byl moim problemem bo.znajdowal on ujscie w innych rzeczach a to.ze mam syfki na twarzy.albo.zr mam krzywe palce u.stop albo.ze moj pemis odchyla sie w lewa strone przy wzwodzie etcetc.etc lek byl.paralizujacy.

Odnośnik do komentarza
Gość tomaszmiskiewicz

W Anglii jest duzo.lepiej niz w Polsce Angielscy lekarze nie traktuja pijaka jak.kogos .gorszego.kiedy napadal mnie paniczny smiech na terapii.nikt nie wyrzucal.mnie z Niej.chociaz ludzie opowiadali o.swoich tragediach a ja.irracjoalnie wpadalem w histeryczny smiech.kazdy.przytulal mnie i mowil ze jest to.normalna hustawka mastroju.tak bylo.bo innym razem plakalem bez powodu.w polsce za takie cos.zostalem wyrzucony.dwukrotnie.z terapii.we wroclawiu gdzie nawiedzona.psycholog.stwierdzila.bardzo.zlosliwie ze ignoruje grupe.w Anglii wszyscy lekarze uznali moje zachowanie za typowe dla alkoholika i zapewnili.ze te hustawki nastrojow.ustapia i.ze uzyskam rownowage emocjonslna.tak.tez sie.stalo.po.6 ciu miesiacach.bylem w stanie kontrolowac swoje.emocje..to.tak na marginesie ,zmierzam do.tego.ze.kazdy alkoholik.powiniem znalez.powod picia .tetapeucii musza.zrobic wszystko.aby.takiej.osobie pomoc a nie zastraszac juz i tak zastraszona do.granic mozliwosci.osobe

Odnośnik do komentarza
Gość tomaszmiskiewicz

Jezeli znajdziemy powod.picia to.jestsmy na wlasciw,ej.drodze.objawy pocenia sie,,drzenia ,lekow to.brak.detoxu.detox czyli oczyszczenie i.uzupelnienie organizmu.w.Polsce wmawia sie.co.jest skandalem ze pic trzeba przestac w jeden dzien.to absurd i.zaden normalny fachowiec nie zgodzi sie z tym chyba ze jestesmy.podlaczeni do.kroplowek i.pod kontrola lekarzy.ja nigdy nie zapomne twarzy.jakiejs.pudernicy.ktora bedac na stanowusku.psychologa wmawiala mi.ze jak.chce zaczac terapie to.musze byc 3 dni.trzezwy.to oczywiscie.mialo miejsce w Polsce.w Anglii mowi.sie.aby.zmniejszac ilosc i.moc alkoholu.i wtedy OD RAZU.ROBI SIE DETOX.

Odnośnik do komentarza
Gość Galanonim80

Po kilkunastu dniach ostrego picia samodzielne przezwyciężenie syndromu odstawienia graniczy z cudem. Przede wszystkim trzeba mieć kogoś koło siebie (jeżeli oczywiście ktoś taki jeszcze jest). Poza tym polecam zadzwonić do lekarza który składa wizyty domowe. Niestety nie jest to tania sprawa, ale dostaniesz kroplówkę i relanium (lub inny lek). Relanium jest bardzo dobrym lekiem na "telepawki" odstawienne, z tym że trzeba brać go ścisle według zaleceń lekarza i nie traktować jako zastępstwo alkoholu. Pogotowie ani zwykły szpital nie wchodzi w grę. Alkoholików nie przyjmują. Potem poty, wypieki na twarzy (związane z nadciśnieniem) to normalka.

Odnośnik do komentarza

Hej cały czas się zastanawiałem czy bezsenność może być aż tak silna nie mogę zasnąć bo mam różne myśli na sto tematów zamiast po prostu spać zimne poty mnie oblewaja już 3 dzień cały czas myślałem dla czego tak mam przestałem pić po kilku tygodniowym  dodam że było to .0.7 na dzień od samego rana bo nie mogłem funkcjonować A tak dostaje po głowie bo myślałem że mam jakieś choroby nie wiedziałem że odstawienia może być aż tak ciężkie ..muszę dac radę dalej uzupełniać organizm witaminami 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...