Forum Psychologia

Przyspieszone i nierównomierne bicie serca przy nerwicy lękowej

~an...ka

~an...ka

Witam mam 16 lat od 5 miesięcy mam stwierdzona nerwice lękową i mam takie objawy jak bóle głowy szybkie bicie serca ale nie przekracza 110 jak. z tego strachu już ponad 4 miesięcy nie prowadzę wysiłku fizycznego jak zaczynam biegac to serce bije 150 140 a jak ogl np jakiś fajny film o walkach albo kreskówkę i w sobie trzymam to podekscytowanie to nagle odczuwam tak jakby serce nie biło przez 2 sekundy np puk puk puk puuuuuuk puk puuuk i potem normalnie boje sie że moge umrzeć od tego do kardiologa dopiero za 2 miesiące mam iść co ja mam zrobić jak przetrwać niby jako dziecka nie miałem żadnych wad wrodzonych na sercu .przed moja nerwica piłem co dziennie przez półtora roku kawe rozpuszczalną i żyje w ciągłym stresie albo od miesiące przyjmuje magnez 2 razy dziennie w tabletkach.czy te bicia serca sa groźne czy taka przypadłość moze być od nerwicy.Ale to mam tylko jak ogl np bleach anime i tak sie ekscytuje w środku i się ciesze i stresuje i dopiero tak jakby to się robi jak mam duże emocje w sobie.Czytałem o migotaniu komór i sie strasznie boję albo chce sie zapisac na siłownie ale nie wiem bo czytałem o tzw nagłej śmierci sportowców.Przed nerwica także ćwiczyłem na siłowni u siebie w piwnicy przez 3 miesiące.Boję sie że moge mieć przerost komory serca albo coś innego od czego mam te objawy.Prosze o pomoc!!!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Złośliwa

Złośliwa

spokojnie. Jeśli czujesz że serce zaczyna ci wariować to przerwij to co robiłeś i zacznij oddychać głęboko i spokojnie. Postaraj się uspokoić i przyhamować serce.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
PawiePiórko

PawiePiórko

ja na Twoim miejscu najpierw poszłabym do kardiologa aby wykluczyć inne dolegliwości niż podłoże nerwowe. Jeśli się okarze że to jednak jest z nerwicy to możesz postarać się nauczyć technik relaksacyjnych, które powinny trochę wyciszyć i przyhamować Twoje serducho

--

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

287 pawiepiorko Kobieta, 32 lata, Lublin
Sonia

Sonia

Idź do lekarza ogólnego, powiedz o tym biciu serca, zrób EKG. Z wynikiem idź do lekarza, on go zinterpretuje i Ci powie czy wszystko jest w porządku czy to arytmia czy nie. Jeśli wynik bedzie dobry, a podejrzewam, że tak może być, to te różne bicie serca wynika z nerwicy, bo przy nerwicy tak bywa, że jest kołatanie serca, wzrasta puls, czasem są duszności, czasem uczucie, że nie można nabrać pełnego powietrza. Przy nerwicy są trudności z oddachaniem i serce żyje wlasnym tępem. Nie musisz się obawiać, że coś Ci się stanie, to pewnie tylko napad lęku, stresu, paniki itp. Jeśli więc się okaże, że to co opisujesz wynika z nerwicy, to powinieneś zapisać się do psychologa, on zaproponuje Ci terapię na której bedziesz sie uczył panować nad lękiem, napadami, bedziesz sie uczył kontrolować swój oddech. Psycholog na pewno Ci pomoże. Póki co, jak atak się powtórzy, staraj się zamknąć oczy oddychać spokojnie, głęboko i licz sobie w myślach aż się bedziesz wyciszał i uspokajał. Możesz też wziać melisę w pigułce jak będziesz miał atak, ona trochę wycisza i uspokaja.

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 33 lata, Radom
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Tachykardia jest częstym objawem zaburzeń nerwicowych, jednak warto, żebyś mimo wszystko skonsultował się z kardiologiem.
Postaraj się unikać stresu oraz sytuacji, które wzbudzają nadmierne pobudzenie nerwowe. Wykonuj również ćwiczenia relaksacyjne. Mogą to być na przykład oddechy przeponowe połączone z napinaniem i rozluźnianiem mięśni.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 33 lata, Lublin