Skocz do zawartości
Forum

Stres, przemęczenie i znużenie życiem u nastolatki po śmierci matki


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat, jestem ciągle zmęczona i znużona życiem, nie mam na nic ochoty i każda czynność przychodzi mi ostatnio z trudem. W tym roku moja mama zmarła na raka. Ja obecnie chodzę do liceum, wracam ze szkoły jest 16, 17. Wstaję o 6 a w ciągu 9 godzin lekcyjnych jem jedna lub dwie drożdżówki (nie odchudzam się, nie mam zamiaru. Mam 165cm i ważę od 50kg do 54 często waha mi się waga). Spać chodzę ok. 24 - 2.00 przez to, że wracając tak późno ze szkoły muszę się pouczyć ( dodam, że poziom liceum jest bardzo wysoki i trzeba się bardzo starać a ja nie należę do osób szczególnie uzdolnionych w nauce). Mam też często zajęcia dodatkowe teatralne na których daje z siebie 100% i resztki swojej energii, wracam z nich późno. Do tego dużo ćwiczę i jeszcze w domu muszę pomóc sprzątać czy to jakieś zakupy robić. Pieniędzy też nie ma dużo, większość idzie na opłaty. Jestem ciągle zestresowana i przemęczona. Czy to mogę liczyć na jakieś dorady żeby żyło mi się lżej?

Odnośnik do komentarza

Nie dość, że spotkała Cię tragedia i straciłaś mamę w tak młodym wieku, to jeszcze tyle obowiązków i faktycznie masz prawo czuć się zmęczona. Zacznij od zmiany diety. 2 drożdżówki to zdecydowanie za mało, żadnych właściwości. Zamień drożdżówki na kanapkę z warzywami, herbatę i jakis owoc. dodatkowo, bierz magnez, on korzystnie wpływa na stres i zmęczenie. Rozpisz sobie dzienny plan obowiązków, np. w poniedziałek po szkole sprzatasz, wtorek zajęcia dodatkowe, środa zakupy, czwartek zajecia dodatkowe, piatek - sobota - niedziela nauka. Dzieki temu wprowadzi pewien ład, nie rób wszystkiego na raz w ciagu dnia, rozdzielaj sobie obowiązki. Musisz się także więcej wysypiać. Wstajesz o 6 a idziesz spać nawet o 2 - to zdecydowanie za mało. o 23 max musisz iść spać. Zobaczysz, że jak zmienisz swój tryb zycia, lepiej będziesz się odzywiała, więcej wysypiała i zaczniesz zazywać magnez, poprawi się Twoja kondycja nie tylko fizyczna, ale i psychiczna. Bedziesz, silniejsza, bardziej skoncentrowana, wydajniejsza, szybciej bedziesz sie uczyła. Spróbuj, a przekonasz się, że to wpłynie korzystnie na Ciebie. Pierwsze 2 tygodnie będą trudne, bo pewnie będzie Ci brakowało czasu na wszystkie obowiązki w ciągu dnia, ale zobaczysz, że z dnia na dzien bedzie lepiej i bedziesz sie lepiej czuła, bo przy tym trybie zycia jaki teraz prowadzisz jestes wyczerpana i musisz to zdecydowanie zmienic!!!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Ja Ci kochana bardzo współczuje ale nie poddawaj sie. Wrzuc troche na luz, zrób sobie 2-3 dni wolnego, zrezygnuj z jednego wyjscia na dodatkowe zajecia, odespij, wypocznij, nie mozesz tak zarywac nocy bo to naprawde złe. No i dieta zdecydowanie do zmiany. Moze porozmawiaj z kims z rodziny o tym ze jestes przemeczona czy by nie wzial na siebie niektorych Twoich obowiazkow na czas zanim sobie nie poukładasz swoich spraw. Tarja dobrze mówi - najpierw zadbaj o siebie i zregeneruj swoje baterie a zobaczysz, że poczujesz się lepiej.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Bardzo współczuję Ci Twojej straty. Tragedia, która Cię spotkała, zdecydowany nadmiar obowiązków to wszystko sprawia, że czujesz się wyczerpana i pozbawiona sił. Pomyśl, czy może nie jest też trochę tak, że nakładasz na siebie tyle obowiązków, żeby nie myśleć o tym, że Twoja mama zmarła?
Jeśli tak, to zwolnij trochę. Znajdź czas, żeby opłakać mamę i pożegnać się z nią. Zadbaj o swoje zdrowie. Zdecydowanie powinnaś dłużej spać i odpowiednio się odżywiać.
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...